Kandıralılar Derneği 23’üncü yaşını kutladı

11 Ocak 1994 tarihinde İzmit’te faaliyete geçen Kocaeli Kandıralılar Derneği 11.Başkanı Erdoğan Görgün ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliğindeki...

11 Ocak 1994 tarihinde İzmit’te faaliyete geçen Kocaeli Kandıralılar Derneği 11.Başkanı Erdoğan Görgün ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliğindeki yıldönümü kutlama programına Kandıralılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Haberin fotoğrafları için tıklayın

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

Otel Asya’da gerçekleşen kutlama programına Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Bestekar Amir Ateş, Kocaeli eski milletvekilleri Erol Köse ve Prof. Dr. Hurşit Güneş, klarnet üstadı Türkan Kandıralı, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, DP eski İl Başkanı Levent Yağız, CHP Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Av. Abdurrahman Kaymak, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Ali Kahraman, Yörük Türkmen Konfederasyonu Başkanı Mehmet Özer, ekonomist Cihat Kaymas, Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Kırkpınar başpehlivanı Faruk Akkoyun, SAÜ öğretim görevlisi Adem Arı, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, eski belediye başkanlarından İsmail Genç, satranç hocası Mustafa Yıldız, Gazeteci-Yazar Mustafa Küpçü, Nazif Görgülü, Yalova Üniversitesi öğretim görevlisi Yunus Özen, Ömer Erdal, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur, iş adamları; Niyazi Yelkencioğlu, Teoman Yelkencioğlu ve İlhan Ak ile çok sayıda davetli katıldı.

 

GÖRGÜN: KİMSE UNUTULMAMALI

Gecenin açılışında Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün tarafından bir konuşma yaptı. 11 Ocak 1994’ten bugüne dolu dolu 22 yılı geride bıraktıklarını dile getiren Başkan Görgün, “Derneğimizi bugünlere taşıyanlara teşekkür ediyorum. Ebediyete yolcu ettiğimiz Kurucu üyemiz Mustafa Ersoy, hizmetleriyle unutulmaz Kaymakamımız Mehmet Sarıcan, derneğimizde konferanslar veren; Dr. Ali Serdar Yalçınkaya, Ekrem Çetin, Av. Ömer Türkçakal, Sedat Akay, Ahmet Arkan ve Prof. Dr. Atilla Çetin hocamız başta olmak üzere bütün hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

“KANDIRALI OLMAK BİR AYRICALIKTIR”

Kutlama gecesinde konuşma yapan beşinci dönem başkanı olan Av. Hüseyin Acurman, gecede yaptığı konuşmada, “23 yıldır hizmetini sürdüren derneğimizi bugünlere taşıyanlara teşekkür ediyorum. Daha nice yıllarda buluşmak üzere bir kere daha Kandıralı olmak bir ayrıcalıktır diyorum” dedi.

 

23. YAŞ PASTASI KESİLDİ

Derneğin 23. yaş günü pastası Kocaeli Kandıralılar Derneği’nde başkan olarak görev yapan Turan Sarı, Günay Gülcü, Av. Hüseyin Acurman, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapçı, Recep Yıldız, Harun Reşit Kocagöz, Erdoğan Görgün ile Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar tarafından kesildi. Derneğin 23. yıl başarı ve teşekkür plaketlerinin ise ilçede manda çiftliği kuran Kocaeli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Niyazi Yelkencioğlu ve Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk’e verildi.

 

KANDIRALILAR SAHNEDE

Öte yandan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, işadamı Teoman Yelkencioğlu eski milletvekili Erol Köse, klarnet üstadı Türkan Kandıralı ve Bestekar Amir Ateş’e de gecede kandıra yoğurdu hediye edildi. Bu arada gecede sahneye çıkan eski milletvekili Erol Köse, İsmail Genç, Abdullah Köktürk ve Rüştü Uygur bir şarkı seslendirdi. Amir Ateş ise söylediği şarkılarla gönülleri bir kez daha fethetti.

 

TÜRKAN KANDIRALI VE EKİBİ

Bu arada geceye katılan klarnet üstadı Türkan Kandıralı ve saz arkadaşları; Cenk Kandıralı, Bülent Şencalar, Aşkım Günan, Efe Hoşses ve solist Oktay Yıldırım performanslarıyla Kandıralılara unutulmaz bir gece yaşattı. Kandıralı’nın programı, sahneyi dolduranların neşe içinde ikicik dönmeleri ile sona erdi.

21 Ocak 2016 Kocaeli- YaşamYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR