Bulut: Yıldırım CHP ile Ak Parti’yi karıştırıyor

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın İzmit Belediyesi’ni suçlayıcı açıklamalarına yanıt verdi. Bu...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın İzmit Belediyesi’ni suçlayıcı açıklamalarına yanıt verdi. Bulut şu açıklamada bulundu; “Sayın Yıldırım CHP’nin açılımını cehaletin C’si, hariçten gazelin H’si ve politikanın P’si olarak anlıyor olmalı ki, bir ana muhalefet partisi ilçe başkanından beklenmeyecek kadar bilgisizce, araştırmadan yoksun ve düzeysiz eleştiriler yapıyor. Cevap vermeye bile değer bulunmayan bu eleştiriye cevap vermemizin nedeni Sayın Yıldırım’ı ciddiye aldığımızdan değil Ak Parti’li ve CHP’lisiyle bize güvenen İzmit halkına olan saygımızdır.

KARAR CHP GRUBUNUN OYLARIYLA ALINDI
Belediyeye ait olan yeşil alan vasfındaki bir yerin aynı büyüklükteki bir başka yerin belediyeye bağışlanması şartıyla kamu hizmeti gören bir hastanenin bahçesine katılması öncelikle İmar Kanunu’na aykırı değildir. Bu takas işleminin Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyeleri’nin hem komisyonlarda hem de İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclislerinde oy birliği ile karar vermeleri sebebiyle de siyasi olarak usule aykırı değildir. Tam aksine bu karar CHP grubunun hem komisyonlarda hem de mecliste çoğunluk olduğu dönemde alınmış bir karardır.

GÜLÜNÇ BİR ELEŞTİRİ
Sayın Yıldırım 2000 yılında Fikret Toker’in yapmış olduğu ve bugün iptal edilen şuyulandırmanın hem faturasını İzmit Belediyesi’ne kesmekte hem de bu konu ile hiçbir alakası bulunmayan arsa takasını da şuyulandırma iptaline gerekçe yapmaktadır. Sayın Yıldırım bu gülünç eleştiriyi partisi tarafından aday gösterilmeyeceği endişesiyle psikolojisinin bozukluğundan mı yapıyor bilmiyoruz ama temsil ettiği partiyi sıkıntıya sokacak bu açıklamalarla mevcut koltuğu da tehlikeye girebilir. Kendisine tavsiyem önüne koyulan her bilgiye siyaset hırsı ile sarılmaması, partisi ve kendisi ile alay ettirmemesidir.

RÜŞVET İLE BAĞIŞ ARASINDAKİ FARKI BİLMİYOR
Sonuç olarak İzmit Belediyesi, söz konusu hastanenin yanındaki yeşil alanın 299 metrekarelik kısmının, aynı büyüklükte ve hastaneye ait olan bir başka parselle değiştirilmesi hususunda Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri’nin oy birliği ile verdiği kararlar doğrultusunda işlem yapmıştır. Bu süreçte aynı hastane İzmit Belediyesi Veznesi’ne şartsız olarak 400.000 TL bağış yapmıştır. Sayım Yıldırım’a tavsiyem rüşvetle bağış arasındaki farkı öğrenmesidir. Rüşvet ile bağış arasındaki fark ne ise CHP ile Ak Parti arasındaki fark odur. Bunu anlaması için belediyeye CHP ve Ak Parti döneminde yapılan bağışları öğrenmesini tavsiye ederim.

KİŞİ KENDİ GİBİ BİLİR HERKESİ
Kimseyi itham etmeye çalışmıyorum ancak aynı bölgede, aynı büyüklükte ve kamu zararına yol açmayan aksine sonuç itibariyle kamuya değer katan işlemleri bir araya getirerek, zihinlerde bir usulsüzlük çağrışımı yaptırmaya çalışmak CHP’nin Ak Parti’yi kendisi gibi bilmesi anlamına geliyor.”

12 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR