Eğitim Sen: Yandaş olmayanlar görevden alındı

Eğitim Sen Gebze Şubesi müdürlükten alınan öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye çapında başta Eğitim Sen üyesi okul müdürleri olmak üzer...

BÜYÜT

Eğitim Sen Gebze Şubesi müdürlükten alınan öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye çapında başta Eğitim Sen üyesi okul müdürleri olmak üzere, yandaş sendika üyesi olmayan okul müdürlerinin çok büyük bir bölümü görevden alınmıştır” ifadesine yer verildi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim kurumları yönetici değerlendirme sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sonuçlarla ilgili Eğitim Sen Gebze Şubesi de basın açıklaması gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimde tarihin en büyük tasfiye ve siyasal kadrolaşma operasyonunu başarıyla hayata geçirdiğini belirten Şube, “Türkiye çapında başta Eğitim Sen üyesi okul müdürleri olmak üzere, yandaş sendika üyesi olmayan okul müdürlerinin çok büyük bir bölümü görevden alınmıştır” denildi.

 

HAKKANİYETTEN UZAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tamamen üst düzey eğitim yöneticilerinin değerlendirmelerine dayanan, eğitim kurumları yönetici değerlendirme sonuçlarını açıkladığını belirten Gebze Şubesi, “Eğitim yöneticileri değerlendirme formuna göre, ilçe milli eğitim müdürü ile şube müdürleri 100 üzerinden toplamda en az 60 puan vererek tek belirleyen olmuştur. Sendikamız objektiflikten ve hakkaniyetten uzak bir şekilde yapılan değerlendirmeler sonucunda görevleri sona erdirilen Eğitim Sen üyesi okul müdürlerine verilen puanların iptaline karar verilmesi istemiyle dava hazırlıklarına başlamıştır” şeklinde açıklamada bulundu.


EVLERE ŞENLİK DEĞERLENDİRME

Şubenin yaptığı açıklamada, “Okul müdürlerine formatörlük yapan, ülkenin çeşitli illerinde okul müdürlerine kurs ve seminer veren üyelerimiz bu evlere şenlik değerlendirme ile okul müdürlüğü görevlerine son verilmiştir. Büyük bölümü girdiği sınav sonucunda yönetici olarak atananların görevine son verilirken yerlerine siyasi iktidardan torpilli yandaş sendika üyeleri atanarak eğitim kurumları siyasi iktidarın arka bahçesi haline getirilmek istenmekte ve bu bahçede farklı renklere asla yer verilmemektedir” ifadeleri yer aldı. 

24 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR