KANDAZ' IN ENGELLİ HAFTASI KUTLAMASI

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Engelliler Haftası nedeni ile yaptığı ziyarette "Geçmiş hükümetler döneminde engelli vatandaşlarımızın tal...

BÜYÜT

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Engelliler Haftası nedeni ile yaptığı ziyarette "Geçmiş hükümetler döneminde engelli vatandaşlarımızın talepleri, istekleri hep ihmal edildi. Bugün AK Parti olarak engelli vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısına merhem olmaya çalışıyoruz. Hükümetimiz istihdamlarının teşviki ve kolaylaştırılması hususunda her türlü desteği veriyor" dedi.
Kandaz, Engelliler Haftası nedeni ile Avni Akyol İlk öğretim okuluna ve Köseköy Rehabilitasyon Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine ziyaretini Ahmet Atlı,Ahmet Sağırkaya ve Şemistan Subaşı ile birlikte yaptı. "Engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümlenmesi ve topluma faydalı birer bireyler olması sosyal hukuk devleti olmanın zorunluluğu olduğuna dikkati çeken Kandaz, "Engelli olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımızın, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmelerinin sağlanması devletimizin temel görevidir" diye konuştu.

Kandaz, engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdüren, üreten ve toplumda faydalı birer bireyler olan bir dünyanın oluşması kapsamında her türlü desteği vermenin en hayırlı hizmet olduğunu söyledi.

ENGELLİLERE YENİ HAKLAR VERİLECEK
Kandaz, hükümetimizin özürlülüğe dayalı ayrımcılıkla mücadele ve eşitliğin sağlanmasını sağlayacak Özürlü Hakları Takip ve İzleme Kurulu oluşturacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Engellilerin spor malzemeleri, sosyal güvenlik sigortası kapsamına alınacak. İşitme engelliler için ulusal işaret dili oluşturulacak. Bilinen en gelişmiş teknolojik vasıflardaki ortez, protez, işitme cihazı gibi araçların tamamı sigorta kapsamında karşılanacak. Tüm engelli çocuğun okul öncesi eğitimi alması ve ücretsiz servisten yararlanması sağlanacak. Engelsiz kariyer ve girişim merkezleri kurulacak. Memur ve işçi kadroları arttırılacak ve açık olan tüm engelli kadroları doldurulacak ayrıca özel sektöre özürlü istihdamı için teşvik sağlanacak."

Kandaz, engelli vatandaşların yaşadıkları güzellikleri ve sorunları paylaşabileceği bu hafta münasebetiyle bütün engellilerin, tüm engellere takılmadan, sevgi ve saygıyla hayatlarını sürdürmeleri temennisinde bulundu.

17 Mayıs 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR