“Nihat Ergün işine baksın”

CHP Genel Sekteri Bihlun Tamaylıgil, seçim çalışmalarına katılmak üzere dün ilimize geldi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Tamaylıgil Bakan Ergün’ün oy...

BÜYÜT

CHP Genel Sekteri Bihlun Tamaylıgil, seçim çalışmalarına katılmak üzere dün ilimize geldi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Tamaylıgil Bakan Ergün’ün oy hedefiyle ilgili “Önce kendi işine baksın” dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen PM üyesi İhsan Özkes ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil dün ilimize gelerek çeşitli temaslarda bulundu. Sabah saatlerinde parti binasına gelen heyet adına Bihlun Tamaylıgil basın mensuplarının sorularını cevapladı. Tamaylıgil açıklamasında Nihat Ergün’ün Kocaeli’yle ilgili oy hedefine cevaben, “Sayın Sanayi Bakanı, Kocaeli sanayisi için hedeflerini ne kadar başardı buna bakmak lazım. Nihat Ergün önce kendi işine baksın” dedi.

MİTİNGE ÇAĞRI
Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Tamaylıgil, “Bizler bu saatten sonra seçimin güvenli, sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılması için çabalayacağız. Yeterli örgütsel hazırlığı yaptık. Bütün halkımızı CHP’ye davet ediyoruz. 7 Haziran günü Kocaeli’de gerçekleştireceğimiz mitingde bütün Kocaelilileri ıslığımıza, çığlığımıza ortak olmaya çağırıyoruz. Miting zamanında da genel merkez yöneticileri olarak burada olacağız.” Tamaylıgil’e konuşmasından sonra miting sırasında dağıtılacak olan pişmaniye örneği gösterildi. Bihlun Tamaylıgil bunun üzerine esprili bir dille“CHP’ye oy verin pişman olmayın” dedi.

BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ
MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan’ın Yürüyüş Yolu üzerindeki maket çalışmasını beğendiğini söyleyen Tamaylıgil “Biz de yapabilirdik, geç kaldık” diye konuştu. Tamaylıgil konuşmasını şöyle sürdürdü “Biz Kocaeli’de birinci parti olacağız. Kaç milletvekili çıkaracağımızın hesabını buradan siz yapın. Gittiğimiz illerde evlerin camdalarından sarkan bayraklar, miting alanlarını dolduran insanların coşkusu bunlar CHP iktidarının habercisidir.

EMEKÇİLER CEVAP VERECEK
Kocaeli emeğin şehridir. Emek düşmanı politikaları uygulayanlara Kocaelili emekçiler gereken cevabı vereceklerdir. Bugün Kocaeli’yi ziyaretimizin asıl amacı komşu ilimizdeki çalışmaları görmek ve onların yanlarında olduğumuzu göstermek. Kocaeli uzun zamandır yerelde AKP’nin uygulamalarıyla karşı karşıya. Sosyal demokrat yönetimlerden sonra AKP yerel yönetimlerinin çalışmaları ortada. Bizim bu seçimlerde elde edeceğimiz genel iktidarımız, yerel iktidarların da müjdecisi olacaktır. Kocaelililer ıslığımıza ortak olup CHP’yi iktidar yapacaklar.”

SANAYİ HEDEFLERİNE BAKSIN
Basın mensuplarının Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün “Kocaeli’de 485 bin oy alacağız” sözlerini hatırlatması üzerine Tamaylıgil, “Seçim öncesinde böyle rakamları dile getirmeleri kendi açılarından doğru olabilir. Ancak Sayın Sanayi Bakanı, Kocaeli sanayisi için hedeflerini ne kadar başardı buna bakmak lazım. Nihat Ergün önce kendi işine baksın. Kocaeli sanayisi için çalışsın sonra rakamlar versin. Eğer böyle rakam verebilecek bir yetenek varsa bu halkın iradesini engellemektir. Biz halkın hür iradesine güveniyoruz. Vatandaşımızın gücüne inanıyoruz. O güç CHP’yi iktidar yapacaktır” diye konuştu. Basın mensuplarıyla görüşmesinin ardından Tamaylıgil, KYÖD Sosyal Tesisleri’nde Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

03 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR