AKP İzmit İlçe Başkan adayı Salih Çakır’dan uyarı

AKP İzmit İlçe Başkan adayı Salih Çakır, yaklaşan İzmit İlçe kongresi öncesinde uyarılarla dolu basın açıklaması yaptı.AKP İzmit İlçe’de yaklaşan kong...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Başkan adayı Salih Çakır, yaklaşan İzmit İlçe kongresi öncesinde uyarılarla dolu basın açıklaması yaptı.

AKP İzmit İlçe’de yaklaşan kongre öncesinde başkan adaylarından Salih Çakır, yaptığı yazılı basın açıklamasında kongre öncesinde mesajlarını sıraladı. Çakır “Delegasyon olarak belirlenen kriterler tamamen bizim düşüncemiz ile paralel doğrultudadır. Bizimde her zaman üzerinde ısrarla durduğumuz konu partimize hizmet eden teşkilat mensubu arkadaşlarımızın hizmetlerinin kulak arkası edilmemesidir. Maalesef üzülerek ifade etmek istiyorum ki mevcut ilçe yönetimi tarafından, alınan karar ile ilgili net, sağlıklı bir açıklama yapılmadığından dolayı, bazı mahalle temsilcileri arkadaşlarımız alınan kararın İzmit İlçe yönetimi tarafından alınan, münferit bir karar olduğunu düşünerek, olayın içyüzünü bilmedikleri için duygusal çıkışlarda bulunmuşlardır” dedi.

DELEGELER ANKARA’NIN DELEGELERİ
Çakır “Gerek kamuoyunda, gerek yazılı basında gerekse teşkilat mensupları arasında seçilen delege arkadaşlarımızın ‘’Mevcut ilçe yönetimin delegeleri’’ diye lanse edilmesi bizleri üzmektedir. Bu delege arkadaşlarımız ’’Ne Salih Çakır’ın delegeleridir, ne Ali Korkmaz’ın delegeleridir, neden İl yönetimimizin delegeleridir. ’’Bu delege arkadaşlarımızı eğer tanımlamak gerekiyorsa, onlara isim vermek gerekiyorsa,’’ Ankara Genel Merkez’imiz tarafından teşkilatımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı onure edilen, ödüllendirilen arkadaşlar’’ diyebiliriz. Tabiki delegasyon listesinde olmayı hak eden başka arkadaşlarımızda yokmu dur, illaki vardır. Bizim burada üzerinde ısrarla durduğumuz ve anlatmaya çalıştığımız konu, kişilere takılmadan, Ankara Genel Merkez’imiz tarafından uygulanmaya konulan sistemin teşkilatçılık adına çok önemli bir adım olduğudur” açıklamasında bulundu.

GENEL MERKEZ İSİM VERMEDİ
Başkan adayı Çakır “Bu uygulamadan dolayı bizzat büyük teşkilatçı olduğuna inandığım AKP Ankara Genel Merkez Teşkilat Başkanımız sayın Ekrem Erdem Beyi aradım ve teşekkürlerimi ilettim. Buradan mahalle temsilcisi ve delege olan ve şuda delege olmalıydı, bu olmamalıydı diyen arkadaşlarıma ben çok önemli birkaç vurguda bulunmak istiyorum. Arkadaşlar, genel merkezimiz teşkilatımıza hizmet eden arkadaşlarımız delegasyon içerisinde görev alsın demiştir ama delegasyon listesinde birebir isim vermemiştir. Listelere göz attığımda daha önce teşkilatımızın içerisinde görev aldığım bir çok arkadaşımın olması her ne kadar beni mutlu etti ise de, bazı arkadaşlarımızın olmaması da bir nebzede olsa üzüldüm. Ama delegasyon sayısı sınırlıdır ve bu doğrultuda mevcut ilçe yönetimimizin hakkaniyet içerisinde listeleri yaptığına inanmak istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

KIRGINLIK/DARGINLIK YOK
Bizim siyasi anlayışımız kesinlikle, çatışma kültürü ile iç çatışma ile kırgınlık dargınlık küskünlük ile yoğrulmuş bir siyasi anlayış olmayacaktır diyen Çakır “Bizim siyasi anlayışımız tutarlı, doğrulara temayül eden, teşkilatımız ve siyasi büyüklerimiz tarafından irşat edilen bir anlayış içerisinde olmaktır. Kongre sonucunda seçimi kaybeden taraf olursak, kazanan arkadaşlarımızı tebrik edecek kadar erdemli, kazanan taraf olursak ise de kaybeden arkadaşlarımızı kucaklayacak kadar teşkilatçı adabına sahibizdir. Çünkü biliyoruz ki sonuç ne olursa olsun kazanan AKP olacaktır, kazanan İzmit olacaktır. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum, teşkilatımızda görev alan tabandan tavana bütün dava arkadaşlarımızın, gayesinin bir olduğuna inancımız tamdır” dedi.

07 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR