Diş hekimleri beyaz önlük giydi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2012 yılından bu yana eğitim gören 65 kişi, kliniğe çıkmaya hak kazanarak beyaz önlüğünü giydi...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2012 yılından bu yana eğitim gören 65 kişi, kliniğe çıkmaya hak kazanarak beyaz önlüğünü giydi. KOÜ Prof., Dr. Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’ndeki törene öğrencilerin yanı sıra, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman, Büyükşehir Belediyesi’nden Oktay Yılmaz, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

 

FAKÜLTE BİRİNCİSİ KONUŞTU

Bu yıl beşincisi düzenlenen beyaz önlük giyme töreninde ilk olarak 2013-2014 eğitim öğretim yılı fakülte birincisi Fatma Özüzümcü bir konuştu. Daha sonra söz alan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman, 22 Kasım’da kutlanan Diş Hekimliği Günü ile ilgili bilgiler verdi ve fakültenin kurulduğundan beri kaydettiği ilerlemelerden bahsetti.

 

“AKADEMİK BAŞARI ÖNEMLİ”

Konuşmasına devam eden Karaman, “Okulda üçüncü sınıfa geçmiş olan 65 öğrencimiz beyaz önlük giyerek, mesleğe ilk adımlarını atacaklar. Bizler, eğitimimiz için hasta bakacağız. Önemli olan öğrencilerimizin iyi yetişerek, yurtiçi ve dışında akademik olarak da ilerlemeleridir” ifadelerini kullandı.

 

“AMBULANSA İHTİYAÇ VAR”

Karaman ayrıca Diş Eğitimi Fakültesi’nin ambulansa ihtiyacı olduğunu belirterek isteğini dile getirdi. Konuşmaların ardından kliniğe çıkmaya hak kazanan 65 öğrenci beyaz önlüklerini giydi ve bu günü toplu fotoğraf çektirerek ile ölümsüz kıldı. Hilal GÜDÜCÜ

30 Kasım 2014 Kocaeli- EğitimYÜKLENİYOR