Hızırreis, mezunlarını uğurladı

İzmit Hızırreis İlköğretim Okulu, 2010-2011 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni önceki akşam okul bahçesinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu...

BÜYÜT

İzmit Hızırreis İlköğretim Okulu, 2010-2011 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni önceki akşam okul bahçesinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu törende toplam 200 öğrenci mezun olmanın gururunu yaşadı.

İlimizin en eski eğitim kurumlarından İzmit Hızırreis İlköğretim Okulu’nun 2010-2011 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni önceki akşam okul bahçesinde gerçekleştirildi. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seyfettin Karamızrak ve Hızırreis İlköğretim Okulu Kurucu Müdürü Hüsnü Tekin başta olmak üzere çok sayıda öğrenci ve vekili katıldı. 5C sınıfı öğrencilerinin Silifke yöresi halk oyunlarını sergilemesiyle başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Murat Balay kısa bir konuşma yaptı.

GURURLANDIRAN KONUŞMA
Balay, “Sizler bizim okulumuza bir güz sabahı geldiniz. Bir güz sabahı birinci sınıflara başladınız. Şimdi güzel ve bereketli bir yaz akşamında mezun oluyorsunuz. Bu güzel akşamda sizleri uğurlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Ben inanıyorum ki hepiniz ülkenize ve geleceğinize sahip çıkacak birer birey olacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki bu okuldan mezun olduktan sonra hepiniz birer Hızırreis’siniz. 59 öğretmen ve bin 400 öğrencisiyle hizmet veren Hızırreis İlköğretim Okulu siz ve sizin gibi yüzlerce genci daha ülkenin geleceğine kazandırmaya devam edecektir. ” dedi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL
Okul Müdürü Balay’ın konuşmasının ardından protokol mensupları da kısa birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 200 okul mezunu arasından birinci Melda Hacıoğlu, ikinci Beyza Türk, ve üçüncü Efe Ünüvar oldu. Ödüllerin ardından 200 öğrenci sırasıyla kürsüye çıkarak diplomalarını aldı. Diploma töreninin sonra ermesi ile birlikte tüm öğrenciler mezuniyet coşkusunu hareketli müzikler eşliğinde eğlenerek kutladılar.

15 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR