AKP’nin CHP’yi ziyaretinde “Büyükşehir” konuşuldu!

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz dün CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya hayırlı olsun ziyaretin...

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz dün CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Korkmaz ve Doğan’a İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, İzmit Belediyesi Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin de eşlik etti.

 

CHP’LİLER HAZIR BULUNDU

CHP İzmit İlçe binasında gerçekleştirilen ziyarette CHP’den İlçe yöneticileri Ayla Kamza, Kemal Ata Cengiz, Hasan Akbulut, Berk Toksöyle, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç, CHP Meclis üyeleri Birol Sağlam, Barboros Akkuş, Ersin Albayrak, Hamit İlker Ulusoy, Veli Beyzataş, Ercan Umumtlu, Erhan Uysal yer aldı.

 

SAAT KULESİ HEDİYE ETTİ

İlçe binasına girdikleri anda AKP’lileri CHP Meclis üyesi Ersin Albayrak karşıladı. Daha sonra partililerle tek tek tokalaşan Nevzat Doğan ve beraberindekiler Küçükkaya’nın odasına geçti. Küçükkaya ise AKP’lileri partinin kapısında değil odasının kapısında karşıladı. Odaya girdikleri anda toplu fotoğraf çektirilmesi ile birlikte Nevzat Doğan, Küçükkaya’ya saat kulesinin minyatürünü hediye etti.

 

“YENİ DÖNEME ÇOK HIZLI GİRMİŞSİNİZ”

Ziyaret için AKP’lilere çok teşekkür eden Mehmet Ümit Küçükkaya, ziyarete basının çok ilgi göstermesi nedeniyle de “İktidarla muhalefeti zıtlaşırken gördükleri için bu kadar rağbet gösterdiler” dedi. Yeni döneme çok hızlı girmişsiniz diyerek sözlerine başlayan Nevzat Doğan ise “Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Meclisteki çalışma arkadaşlarımız da var burada. Yeni görevinizde başarılar dilemek için ziyaret etmek istedik” dedi.

 

“SİYASETİ ZARAFET İÇİNDE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Doğan, “Siyasi sahnede zaman zaman tartışmalar oluyor. Nihayetinde insanız. CHP’nin mücadelesi bize göre saygıdeğer. Amacımız bu şehre hizmet. Sizlerin de bu niyette olduğuna inanıyoruz. Bu tür nezaket ziyaretlerini yapacağız. Bundan önceki ilçe başkanınız da bizi ziyaret etti. Biz de size bir ziyaret yapmak istedik. Siyaseti zarafet içinde yapmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadarki mücadelelerimizde birbirimizin yüzüne bakamayacak sözlerde bulunmadık” şeklinde konuştu.


“BİZİ MAHCUP ETTİNİZ”

Sonrasında söz alan Ali Korkmaz, “Kongrelerimizi yaptık. Amacımız İzmit’e hizmet etmek. Siyasi hedefler farklı olabilir ama amaç aynı. CHP ilçe başkanı yeni sayılır kendisine başarılar diliyoruz” dedi. Her siyasal partide amacın aynı olduğunu kaydeden Küçükkaya, “Birçok konuda İzmit’in çıkarları noktasında yaptığımız muhalefetle sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu ziyaret için teşekkür ediyoruz. Bizi mahcup ettiniz. Kentin böyle şeylere ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

 

“BÜYÜKŞEHİRE TALİP MİSİNİZ?”

Küçükkaya sohbetin ilerleyen kısımlarında Nevzat Doğan’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun milletvekili olması durumda kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı isteyip istemediğini sordu. Doğan ise “Siyasette bulunma gayemiz hizmet etmek. Biz de o duygularla çalışıyoruz. Hepimizin görevi siyasette yükselmek. Şimdi bu görevimden de memnunum, İbrahim Ağabey de bu görevini en iyi şekilde yapıyor” diyerek Küçükkaya’ya sorusu için “Güzel soru” dedi. Sonrası basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret toplamda bir saat sürdü. Seda DEMİRAL & Hilal GÜDÜCÜ

27 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR