Eski milletvekili Bülent Atasayan, CHP’ye geçecek

CHP Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, katıldığı bir kahvaltı programında eski ANAP Milletvekili Bülent Atasayan ile görüştüğünü ve kend...

BÜYÜT

CHP Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş, katıldığı bir kahvaltı programında eski ANAP Milletvekili Bülent Atasayan ile görüştüğünü ve kendisine CHP rozeti takacaklarını açıkladı.

CHP’liler dün partinin önde gelen isimlerinden Kuyumcu Kamil Yılmaz’ın misafiri oldu. Bekirpaşa’da esnaf ziyaretleri öncesi Yılmaz’ın ev sahipliğinde organize edilen kahvaltıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hurşit Güneş de katıldı. Basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Hurşit Güneş “
Oy oranımızın yüzde 10’un altında gözüktüğü Kilis’te dahi vekil sayımızın artacağı konuşuluyor. Öyle bir eğilim var. İzmit’te de iyi bir sonuç bekliyoruz. Kocaeli adeta bir halter, hem Gebze’ye hem de İzmit’e aynı önemi vermemiz lazım. İkisinin de önemli bir ağırlığı var.

HEDEF 2014’TE BELEDİYEYİ ALMAK
Bizim amacımız 2014 yılında Kocaeli’de belediyeleri almak. 2014 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP’nin olacak. Buna herkes hazırlansın. Çok kararlıyız. Bu düzeni bitireceğiz. Kötü hizmet ediyorlar. Paraları çarçur ediyorlar. Samimi değiller. Taşeronlaştırmayı kaldıracağız diyorlar. Hiçbir şey yapacakları yok. Aile Sigortası’nın kaynağına karşı çıkan bir partinin vicdanı olmaz. Bizim projelerimize 3 ay boyunca olmaz, şurası kötü dediler, karaladılar, 3 ay sonra bir bakıyorsunuz bizim projemizi almışlar, kendi seçim beyannamelerine koymuşlar. Böyle siyaset olmaz.

DP’NİN TABANINDA EĞİLİM VAR
DP ve eski ANAP tabanında CHP’ye bir eğilim var. Eski yöneticiler, eski milletvekilleri, eski Doğru Yolcular, CHP’ye destek veriyorlar. Mesela İbrahim Artvinli, Artvinliler Derneği’nde CHP’ye oy vereceğini açıklamış. Bunlar çok güzel gelişmeler. CHP’ye herhangi bir geçiş olmaz ancak büyük bir destek süreci başlamış durumda. Geçtiğimiz gün Gebze’deydim. Bülent Atasayan’la görüştüm. Kendisine güzel bir törenle rozet takmak istiyoruz. Seçimlere az bir zaman kaldı. CHP politikaları önemli.
Bundan sonra adaylarımız nereli olduklarından değil, CHP’den bahsedecekler.

AKP BASKI KURUYOR
AKP bütün gücünü seferber etmiş durumda. Referandumda da bu durum böyleydi. İlyas Şeker, Akçaova Köyü’nde referanduma 3 gün kala muhtarları toplayıp toplantı yapmıştı. Bu düzen devam ediyor. Baskı kuruyorlar halk üstünde. Hizmet götürmemekle tehdit ediyorlar. Şimdi de muhtarlarla belediyeler toplantı yapıyor. Seçime 20 gün kala mı aklına geldi toplantı yapmak? Muhtarlar 2014’ten sonra hizmet alamamaktan korkuyor. 2014’te bunlar zaten yok. Bunu herkes böyle bilsin.” Hurşit Güneş’in konuşmasının ardından CHP heyeti esnaf ziyaretlerine başladı.

20 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR