Hem Cezalarını Hem De Çevreyi Temziliyorlar

Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri’nde 20 hükümlü çalışıyor. Bu çerçevede Küçükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesind...

Bu kapsamda Küçükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri’nde 20 hükümlü çalışıyor. Bu çerçevede Küçükçekmece Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde gönül rızalarıyla çalışmaya başlayan 20 hükümlü cezaevlerinde yatmadan cezalarını bu şekilde tamamlayacak.

GÜNDE 4 SAAT ÇALIŞIP BİR GÜNLÜK CEZALARINI ÇEKMİŞ SAYILIYORLAR

İlçede temizlik işleri görevinde çalışan hükümlüler günde 4 saat çalışmaları halinde bir günlük cezalarını çekmiş sayılırken, hükümlülerin takip ve denetimi ise denetimli serbestlik görevlisinin iş yerine yapacağı ziyaretler, kurumdaki gözetmen ile yapılan düzenli görüşmeler ve kurum tarafından hazırlanan takip çizelgesi ile yapılıyor.

TOPLUMA VERDİKLERİ ZARARI, HİZMETLE ÖDÜYORLAR

Kamu yararına çalıştırma hizmeti uygulanabilmesi için hükmedilen cezanın bir yıl veya daha az süreli hapis cezası olması gerektiğinin altını çizen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilisi Mehmet Özdemirci, bu uygulamayla kişilerin hizmet ederek, topluma fayda sağlanmasının amaçlandığını kaydetti.

14 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR