MHP, Ergün’ü kınadı

MHP Başiskele Teşkilatı yöneticisi Mehmet Avcı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ü, Başbakan’ın şehide kelle demesinin normal olduğunu söylediği g...

BÜYÜT

MHP Başiskele Teşkilatı yöneticisi Mehmet Avcı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ü, Başbakan’ın şehide kelle demesinin normal olduğunu söylediği gerekçisiyle kınadı.

MHP Başiskele İlçe Başkanlığı, Sepetlipınar Mahallesi Temsilciliği’ni önceki akşam açtı. Açılış programına MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, milletvekili adayları Ruhi Çavdar, Rıza Ağdağ, Filiz Kıymaz ve eski milletvekili Kemal Köse, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, Başiskele İlçe Başkanı Süleyman Gökbayrak, Sepetlipınar Mahallesi Temsilcisi İlker Ercan ve partililer katıldı. Programda konuşan MHP İl Teşkilatı’ndan Mehmet Avcı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün Başbakan Erdoğan’ın şehide kelle demesinin normal olduğunu söylediğini belirterek Ergün’ü kınadı.

BENİ VE AYAZ’I ÇAĞIRDI
Mehmet Avcı, “ Bakan Ergün 3 gün önce beni ve Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı Pasha Otel’e davet etti. Bakan Ergün’e orada dedim ki sizin genel başkanınız bu ülkede Apo’ya sayın dedi. Peygamberlik makamından sonraki en büyü makam olan şehitlere kelle dedi. Bana bu konuyu önce açıkla, ondan sonra, ne anlatırsan da kabul edeceğim dedim. Verdiği cevapta, cezaevinden çıkmıştı morali bozuktu böyle bir söz söyledi, normal bir şey. Niye özür dilemedi dedim. Cevabı yine bizim başbakanımız özür dilemez oldu” dedi.

17 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR