Hedef vergide birincilik

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 22 Vergi Haftası kutlamaları kapsamında kendisini ziyarete gelen Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ve ekibine vergi ge...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 22 Vergi Haftası kutlamaları kapsamında kendisini ziyarete gelen Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ve ekibine vergi gelirinde oranları yükseltme direktifi verdi. Pehlivan hedeflerinin vergide birincilik olduğunu belirtti.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, 22. Vergi Haftası kapsamında dün Valilik bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk sundu. Çelenk töreninin ardından Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyaret edildi. Programa Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, Grup Müdürleri Ayhan Yaman ve Kadir Koşucu, Denetim Grup Başkanı Şener Öztürk, daire müdürleri ve vergi inceleme çalışanları katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasından sonra Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, beraberindekilerle birlikte Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti. Ziyarette Topaca’ya destekleri için çiçek, tablo ve çikolata hediye edildi.

ORANLARI YÜKSELTİN!
Vali Ercan Topaca ziyarette Vergi Dairesi çalışanlarının haftasını kutlayarak, Valilik olarak çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Topaca, “Devletin temel fonksiyonlarından olan vergi bu kurumu daha da önemli kılıyor. Devletin ihtiyacı olduğu finansmanı vergi ile karşılanıyor. Vergilerin artışıyla hem hizmet hem de istihdam alanları olumlu etkilenecektir. Bu yüzden daha fazla çalışmalı ve oranlarımızı yüksek tutmalıyız. Sizinde bu yöndeki çalışmalarınız için teşekkür ederim” dedi.

VERGİDEKİ PAY YÜZDE 14
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan ise gerçekleştirdikleri oranlardaki başarılarından bahsederek, “Kocaeli’nin Türkiye vergi gelirleri içerisindeki payı yüzde 14, İstanbul’dan sonra en yüksek paya sahip ikinci il olma konumu devam etmektedir. Yıllardır birincilik kürsüsünden inmediğimiz tahsilat oranımız, Aralık 2010 yılı dönemi itibariyle yüzde 93 olarak gerçekleşmiştir. Öte yandan ilimizde kişi başına düşen vergi gelirleri Aralık 2010 yılında 19.350 TL olmuştur. Hedefimiz vergi gelirlerindeki payı en yüksek birinci il olmak” dedi.

EN GÜVENİLİR RAKAMLAR
Pehlivan ve ekibi daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyarette ederek, hediyelerini sundu. Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, yıllar içinde yaptıkları çalışmalardan örnekler vererek vergi oranında zirvede olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Vergi Haftası’nı kutlayan Karaosmanoğlu ise devletin en temel kaynağı olan vergilerin öneminden bahsederek daire başkanlığının bu yöndeki çalışmaları için teşekkür etti. Karaosmanoğlu, “Bizim gelirlerimizin bir bölümü vergiden gerçekleşiyor. Sanayi şirketlerinin burada olması ve vergilerini burada vermesi ilimiz için daha avantajlı” dedi.

21 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR