Bakan Işık: Amaçları AKP’yi geriletip koalisyon sağlamak

Bakan Işık “Şu anda Cumhurbaşkanımıza ağzına geleni söylüyor, ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ diyor. Bunu diyen Demirtaş hiç Kılıçdaroğlu ve Bahçeli iç...

Bakan Işık “Şu anda Cumhurbaşkanımıza ağzına geleni söylüyor, ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ diyor. Bunu diyen Demirtaş hiç Kılıçdaroğlu ve Bahçeli için bir şey söylüyor mu? Hayır. Çünkü ortada bir proje var. Amaç AKP’yi geriletmek ve koalisyon olmasını sağlamak” dedi.

 

AKP İzmit İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleşen mitinge AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, ilçe gençlik kolları başkanı Enes Akbal, ilçe kadın kolları başkanı Aysel Demirtaş ile yaklaşık 150 partili katıldı.

 

TOPÇULAR’A MAHALLE KONAĞI

Açılış konuşmasında İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, 7 Haziran seçimlerinin yüzyılın seçimi olduğunu söyleyerek, “Bu seçim 2023’ün seçimidir” dedi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise yaptığı konuşmada, Topçular’da yapılacak mahalle konağına ilişkin, “Topçularda değere değer kattık. Konakların en güzelini hazırladık. Yapım projesi hazır, ihale çalışmaları yapılacak. Şehrin en güzel mahalle konağını yapacağız. Buradaki halkımızı oydu, buydu diye ayıracak değiliz” açıklamasında bulundu.

 

POPÜLİST SÖYLEM OLMADI

Ardından söz alan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Son 2 güne geldik. Biz çalışırken muhalefet, haftada bir gün gazetelere beyanat vermek iktidar partisine bir şeyler söylediler. CHP’nin 2’nci sıra milletvekili adayı Alikahya’yı belediye yapacağız, demiş. Ben demişim, bu CHP hızını alamaz seçime bir gün kala bunu söyler, diye. Biz daha ilk günler popülist söylem yapmamayı, yalan dolan vaatler vermemeyi öğrendik. Muhalefette her biri birinin fazlasını vermeyi meziyet görüyor. İktidar partisi olduğumuz halde yapamayacağımız sözü bugüne kadar vermedik” ifadelerini kullandı.

 

"NUMARA ÇEKMEYE ÇALIŞACAKLAR"

İl Başkanı Ceyhan “Bugün avukatlarımızla bir araya geldik. Stres yaşayacağımız okullarda avukatlarımız bizzat olacak. Bu seçimi alamayacak olanlar bizlere numara çekmeye çalışacak. Sandıklarımı sayım bitene kadar, mazbatayı alana kadar terketmemeye var mısınız? Büyük oyunu bozmaya var mısınız? 7 Haziran’da Topçular’da Kocaeli’de Türkiye’de sandıkları patlatmaya var mısınız?” dedi.

 

MESELE BARAJ DEĞİL

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Ben bu şehre bir hafta gelmediğimde özlüyorum. Diyarbakır mitingi öncesinde kente gittiğimde Kürtçe, Türkçe pankartlar vardı. Önceden bu ülkede ‘Ben Kürdüm’ demeyi yasaklayan bir zihniyet vardı, değil mi? Erdoğan olmasaydı, AKP iktidarda olmasaydı bu özgürlük ortamı olur muydu? Seçime 3 gün var, projeyi görüyorsunuz. HDP’ye oy vereyi düşünen arkadaşlarıma sesleniyorum. Demirtaş’ı cilalamak parlatmak için uğraşıyorlar. O bölgede devletin birliği diye mücadele edenler cilalamaya başladı. Sizi sevdiğinden mi yoksa başka sebepten mi? Mesele barajı aştırmak değil, AKP’yi geriletme meselesidir. Selahattin Demirtaş, Selahattin Eyyubi’nin taşıdığı değerleri savunsaydı cilalamazlardı. Demirtaş, muhafazakar insanlarımızın dini inançlarını ele alan program yapsaydı, başörtüsünde savunan taraf olsaydı cilalanmazdı” açıklamasında bulundu.

 

ÇÖZÜM SÜRECİ

Bakan Işık “Şu anda Cumhurbaşkanımıza ağzına geleni söylüyor, ‘Seni Başkan yaptırmayacağız’ diyor. Bunu diyen Demirtaş hiç Kılıçdaroğlu ve Bahçeli için bir şey söylüyor mu? Hayır. Çünkü ortada bir proje var. Amaç AKP’yi geriletmek ve koalisyon olmasını sağlamak. Böyle bir süreçte koalisyon olması ne olur sizce? 3 günümüz var, çözüm süreci başarı ile sonuçlansın, bir daha bu ülkenin dağında insan gezsin, ne de bu ülkenin askerine kurşun sıkılsın diyorsanız, derdimiz AKP’nin gücüne güç katmak olmalıdır. Karar yetki sizin, 7 Haziran’da gereken desteği vereceğinize inanıyorum” dedi.

05 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR