Gebze Cumaköy’de modüler atıksu arıtma tesisi

Yaklaşık 7 km kollektör hattının da inşa edildiği proje Haziran ayında devreye alınacak.   KÜÇÜK YERLEŞİMLER İÇİN TESİSLER Çevrenin korunmasına ön...

BÜYÜT

Yaklaşık 7 km kollektör hattının da inşa edildiği proje Haziran ayında devreye alınacak.

 

KÜÇÜK YERLEŞİMLER İÇİN TESİSLER

Çevrenin korunmasına önem veren İSU Genel Müdürlüğü, kırsal kesimdeki küçük yerleşim alanları için İzmit Akmeşe, Hakkaniye ve Umuttepe, Karamürsel Valideköprü, Dilovası Tavşancıl, Derince Çavuşlu ve Kandıra Bağırganlı’da çeşitli kapasitelerde modüler atıksu arıtma tesisleri inşa etti. Bu tesisler ile kırsal bölgeleri çevre kirliliğinden kurtaran İSU, Gebze Cumaköy’de modüler ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinin inşaatına bir süre önce başladı.

 

10 BİN M3/GÜN KAPASİTELİ PROJELENDİRİLDİ

Seraların yoğun olarak  bulunduğu Cumaköy ile Mollafenarı mahallerinin atıksularını arıtacak olan İSU Tip 1000 Modüler ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi, 10.000 kişi/gün olarak planlandı. 5.000 kişi/gün kapasiteli olarak inşa edilen tesisin debi kapasitesi 200 m3/gün x 5 adet = 1.000 m3/gün’dür. İhtiyaç halinde kapasitesi artırılabilecek tesisin betonarme, mekanik ve elektrik imalatları devam ediyor.

 

2.76 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

İki yerleşim alanının atıksularını toplamak için de 6,81 km uzunluğunda çeşitli çaplarda borular kullanılarak kollektör hattı da inşa ediliyor. Boru döşeme çalışmalarının sürdüğü proje Haziran ayında tamamlanacak. Bölgeye hayat katacak Cumaköy Modüler İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi 2 milyon 760 bin TL’ye mal olacak.

29 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR