Kent Konut bilirkişi incelemesinde

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yan kuruluşlarından olan Kent Konut A.Ş.’nin Yuvam Akarca bölgesinde yaptırdığı Yıldız Konutları'nın ihalesinde...

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yan kuruluşlarından olan Kent Konut A.Ş.’nin Yuvam Akarca bölgesinde yaptırdığı Yıldız Konutları'nın ihalesinde resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve dolandırıcılık iddiasıyla aralarında eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, şimdiki Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Kent Konut yöneticileri ve Haldız firmasının sahibi Macit Haldız'ın da bulunduğu 19 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanık Tarık Altınakar dinlendi.

“İMZA YETKİM YOK”

Mahkemeye ifade veren sanık Altınakar, hakkındaki suçlamaları reddederek, “İş bitirme belgesini imzalama yetkim yok. 2008’de Hereke Belediyesi tarafından verilen belgeyi, duruşmada öğrendim” dedi. İş bitirme belgesinin hazırlandığı dönemlerde, Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde İnşaat Mühendisi olarak görev yapmakta olduğunu vurgulayan Altınakar, “Belgeyi kimin hazırladığını bilmiyorum Ancak iş bitirme belgesini Yapı Kontrol Müdürlüğü verir” diye konuştu. Altınakar, Kent Konut ihalesi ile ilgisinin olmadığını söyledi.

BİLRKİŞİ İNCELEYECEK

Sanığı dinleyen mahkeme heyeti, ihale mevzuatından anlayan 3 kişilik emekli Sayıştay denetçilerinin görevlendirilmesine hükmetti. Mahkeme, bilirkişi heyetinden, dosyada adı geçen sanıkların görev sorumluluk tespiti yapmasını, ihalede kamu zararı olup olmadığını ve varsa bu zararın miktarının araştırılıp, rapor haline getirilmesini istedi. Duruşma, 2 Ekim tarihine ertelendi.

17 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR