CHP’li Özkan: Kefen parası saklamak bile hayal oldu

İl Çalışma Grubu Başkanı Asude Fırat Özkan, AKP’nin yanlış politikaları vatandaşı perişan ettiğini söyleyerek, “AKP iktidarında gerçek olan her şey ha...

BÜYÜT

İl Çalışma Grubu Başkanı Asude Fırat Özkan, AKP’nin yanlış politikaları vatandaşı perişan ettiğini söyleyerek, “AKP iktidarında gerçek olan her şey hayal oldu. CHP iktidarında toplumun her kesimi rahat bir nefes alacak” dedi.

CHP Kocaeli İl Çalışma Grubu ve İl Kadın Kolları saha çalışmalarına Kuruçeşme ve Yahya Kaptan’da devam etti. İl Çalışma Grubu Başkanı Asude Fırat Özkan, Çalışma Grubu Üyeleri Filiz Duran, Semra Kolat, Canan Acurman, Aysun Kılınç, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gediksiz, Kadın Kolları yöneticileri Sadiye Çelebi ve Songül Kaya ve çok sayıda bayanın katıldığı saha çalışmasında hem broşür dağıtan, hem de CHP’nin 41 sözü ve diğer projeleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Her sokağa giren, her kapıyı çalan CHP grubu, esnafın ve mahalle halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. İl Çalışma Grubu Başkanı Asude Fırat Özkan vatandaşlarla yaptığı sohbette ülkemizin geldiği noktada eskiden gerçek olan her şeyin artık hayale döndüğünü dile getirdi.

İŞ GÜVENCESSİ HAYAL OLDU
Vatandaşların en temel hakları olan sağlık, barınma, eğitim haklarının bile ellerinden alındığını kaydeden Özkan, “Hem kentimizde hem de ülkemizde sorunlar almış başını gidiyor. Artık gençlerimizin üniversiteyi bitirip, iyi bir iş bulup evlenip aile kurması gerçekti hayal oldu. Eskiden emekli olan bir vatandaş iyi kötü o parayla emekliliğinin tadını çıkarıp hayatının geri kalan günlerini en iyi şekilde çocuklarıyla, torunlarıyla birlikte geçirirdi. Tüm bunlar AKP iktidarında hayal oldu. Emeklilerimiz artık ölene kadar çalışmak zorunda. Kefen parası saklamak bile hayal oldu. Bu ülkede garanti iş gözüyle bakılan memurluk artık hayal oldu. Memur olsalar bile ek iş yapmadan geçinmek hayal oldu. İş güvencesi hayal oldu” şeklinde konuştu.

CHP’YE OY VERİN
Bilboardlara asılan reklamların göz boyamaktan ileriye gitmediğine değinen Özkan, “Bilboardlarda görüyoruz uzaya uydu göndermişler, ilk yerli uçağı üretmişler. Uzaya gönderilen uydular, yerli üretilen uçaklar, Bolu’ya yapılan tüneller vatandaşın karnını doyurmuyor. Kimsenin askıdan ekmek almak zorunda kalmayacağı, çocuklarımızın, gençlerimizin, işçilerimizin, esnaflarımızın, memurlarımızın, çiftçilerimizin kısacası toplumun her ferdinin huzur içerisinde yaşayacağı, yarın eve ekmek götürebilir miyim düşünmeden yaşayacağı, sosyal, sanatsal, bilimsel aktivitelerin içinde yer alacağı, rahatça üretip tüketebileceği bir Türkiye için bizler onurlu bir mücadelenin içerisinde yola çıktık. Tüm halkımızın desteği ile 13 Haziran sabahından itibaren umut dolu bir Türkiye’de yaşamak için halkımızı CHP’ye oy vermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ve eminiz ki Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında bu ülke rahat bir nefes alacak” dedi.

27 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR