Ö.Y.’ye kadınlardan yine destek

    Geçtiğimiz Haziran ayında Gölcük'te aralarında astsubayın da bulunduğu 29 kişinin tacizine uğrayan Ö.Y.'nin tecavüz duruşmasına dün devam edildi....

 

 

Geçtiğimiz Haziran ayında Gölcük'te aralarında astsubayın da bulunduğu 29 kişinin tacizine uğrayan Ö.Y.'nin tecavüz duruşmasına dün devam edildi. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada geçtiğimiz celse tutuklu bulunan sanıklardan Ş.T., S.A. E.D. ve İ.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Dava nedeniyle Kadın Platformu üyeleri yine adliye önüne geldi.

KADINLAR YİNE GELDİ

Duruşma nedeniyle adliye önünde ve duruşma salonunda geniş güvenlik önlemleri alındı. Duruşmaya tutuklu bulunan sanıklar, sanıkların avukatları ve aileler katıldı. Duruşmaya ailelerin yanı sıra kimsenin girilmesine izin verilmedi. Kadın Platformu üyeleri ise dava başlamadan önce basın açıklaması yaptılar. Kadınlar yine sloganlar atarak tecavüzü ve tecavüzcüyü kınadı.

“TECAVÜZ, İNSANLIK SUÇUDUR”

Kadın platformu üyeleri adına konuşan Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Çağla Aslan, "Tecavüz eyleminin kendisi herhangi bir ruhsal belirtisi olmasa bile bireyin fiziksel ve ruhsal bütünlüğü tehdit eden, insanlık suçu olan bir eylemdir. Fiziksel ve ruhsal belirtilerin olmaması bu eylemin suç niteliğini kaldırmayacağı gibi tecavüzcünün serbest bırakılması için gerekçe değildir" diye konuştu.

“VERDİĞİ KARARLARIN ANLAMI YOK”

Aslan, devam ederek "Verilen kararlar bu yaştaki çocukların bundan sonra bu tür olaylara maruz bırakılmasını, adeta özendirici bir nitelik taşımaktadır. Çocukların tecavüze ve istismara maruz bırakılmasını öngören bu mahkemelerin toplum nezdinde verdiği kararların hiçbir anlamı yoktur. Bu kararla hukuk sistemi, toplumu korumak yerine bozmaya teşvik etmektedir" dedi.

03 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR