Başkan Doğan’dan önemli açıklamalar!

Bir dönem milletvekilliği yapan ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde İzmit Belediye Başkanı olarak seçilen Nevzat Doğan, 2014’te yapılan yerel se...

Bir dönem milletvekilliği yapan ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde İzmit Belediye Başkanı olarak seçilen Nevzat Doğan, 2014’te yapılan yerel seçimlerde bir kez daha belediye başkanı seçildi. Görevde olduğu 6 yıl içinde başarılı çalışmalara imza atan Doğan dün gazetemizi ziyaret ederek İzmit’in kaderini değiştirecek önemli projelerden bahsetti.


“TÜRK YILDIZLARI FİLOSU GELİYOR”

Türk Yıldızları Filosu’nun 28 Haziran’da Körfez semalarında gösteri yapacağını duyuran Nevzat Doğan, “Geçtiğimiz yıl Solo Türk gösteri yapmıştı. Şimdi ise filo olarak gösteri yapacaklar. Şehir yerinden hoplayacak. Hava Kuvvetleri Komutanı’na gittim ve filoyu istedim. Bana, ‘Biz tekliyi bile kolay kolay vermiyoruz. Bölgenin bize bakışını, fiziki şartları ve benzer durumlarını inceliyoruz. Siz de her şey uygun, halkın ilgisi yoğundu. Size filoyu göndereceğim’ cevabını verdi” şeklinde konuştu. 

 

“VALİLİK BİNASI BİRAN ÖNCE YIKILMALI”

Valilik binasının taşınma sürecinin başladığını kaydeden Doğan, “Valilik binası hemen yıkılmazsa bir daha yıkılamaz, kalır. Oradan hiç kimse çıkmaz. Orası halkımıza vadimizdir. Orası yıkılarak altına otopark üzerinde büyük bir park yapılacaktır. Bu bina yıkılmak zorunda. Yıkılmadan proje yapılamaz. Süreç başladı. Kültür Tepesinin de, Valilik Konağının bulunduğu yere taşınmasını bekliyoruz. Bu sene orayı da yıkmak istiyoruz. Bu sene profesyonel olarak orayla ilgili bir proje çalışmasına girdik. Bir proje çizildi, yetersiz gördüm. Yenisi hazırlanıyor. Kültür Tepesi’nin orayı bir yıl içerisinde bitiririz” dedi.


“VALİLİK KONAĞI BAŞİSKELE’YE YAPILACAK”

Yeni Valilik konağının Başiskele’ye yapılacağını kaydeden Başkan Doğan, “Vali Bey sağ olsun bu kadar radikal bir projeye sıcak baktı ve ‘Tarihi, kültürel bir projede yanınızdayım. Konağa monağa bakmam’ dedi ve yanımızda yer aldı. Başiskele’de bir yerin üzerinde çalışılıyor. Yeni Valilik konağını oraya yapacağız. Biz orayı bütün bir proje olarak hazırlıyoruz. Sarayın bahçesinin tamamını halka açmayı planlıyoruz. Kız Meslek Lisesi’nin yeri de bize devrolacak ve biz onlara yeni iki okul yapacağız. O alana katlı otopark ve sabit pazar yapacağız. Takas konusunda müfettişler olumlu görüş verdi. Böylelikle orada 3 sorunu çözmüş olacağız” ifadelerini kullandı.


“TARİHİ BİNA KÜTÜPHANE OLACAK”

Gazi Lisesi’nin de Kız Meslek Lisesi’yle birlikte Cezaevinin bulunduğu yere taşınacağını duyuran Doğan, “Gazi Lisesi’nin tarihi binası dışındaki bütün binaları yıkacağız. Sanat Sokağı’na kadar yani. Sanat Sokağı’ndaki kulübeleri de yıkacağız. Büyük bir meydan oluşturacağız. Öyle bir meydan olacak ki görün. Tarihi binayı da kent kütüphanesi yapmayı düşünüyoruz. Harika bir kütüphane olacak. Kafesi de bahçesi de bulunacak. Defterdarlık binası yani tarihi ruhban okuluyla ilgili yazıları da yazdım. Orayı kültür merkezi olarak kullanmak istiyoruz. Acısu, zaten pırıl pırıl oldu. Oradaki binaların cephesini yeniledik, kimseden beş kuruş almadan” dedi.

 

“PAZARCILAR LEHİNE ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Pazar yerleriyle ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini de ekleyen Nevzat Doğan, “Belediye kanununun bize verdiği yetkiyi sürdürüyoruz. Odalar da kendi elinde tuttuğunu bırakmak istemiyor. Pazar yerleriyle ilgili yasal yetki belediyelerde. Haliyle devri de belediyede. Odaların görevi temsildir. Hep pazarcıların lehine çalışmalar yaptık. Biz pazarcılarımızı seviyoruz. Ama bu şehirde bir tertip düzen kurmamız lazım. Biz geç kalmış olduğumuz bir şeyi şimdi yapıyoruz ve pazarcıların lehinde kararlar alıyoruz. İnsanlar kapalı Pazar kültürüne yeni yeni alışıyor. Biraz geleceği görerek yaklaşmak lazım konulara. Bu geçişin bir sancısı olacak. Biz 1 lira para almadan kapalı pazarları pazarcıların hizmetine sunuyoruz ve yer değerleri artıyor” şeklinde konuştu.


“ESKİLERİ YIKSAK ALİKAHYA’NIN YARISI GİDER”

Alikahya’da yıkılan imarsız yapılarla ilgili çıkan haberlere yanıt veren Doğan, “Yıkılan yerlerin bir tanesi oturulan yer değil. Vatandaş binanın tabanını yapmış, gitmiş. Seçim dönemini fırsat bilerek tuğlalarını örmeye başlamışlar. Kontrol yok, denetim yok, ruhsat yok. 27 tane son 3 ayda yapılmış bina var. ‘Gazinin evini yıktılar’ diye haberler çıktı. Bu ev gazinin değil, gazi kendine iki kat kaçak yapmış oturuyor zaten. Yıkılan ev gazinin ağabeyinin, o da zaten başka yerde oturuyor. Tescilli alanda tapulu yer dahi olsa bina yapamazsın. Biz eskileri yıkmıyoruz, yenileri engellemeye çalışıyoruz. Ormanlar gidiyor. Biz eskileri yıksak Alikahya’nın yarısını yıkmamız lazım” diyerek konuşmasını tamamladı. Bülent EKİNCİ

taz-002.jpg

19 Mart 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

hayriye dağçiçek - bu harcamaları yaparken birde sds leri tam ödese hiç kimse madur olmayacak.

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 18:07
03

cem polat - Şaban Bey valilik konağı dediği Saat Kulesi arkasında olan valinin kaldığı yer.Orası taşınacak Başiskele'ye...

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 18:07
02

Şaban Aslan - Başisleye yeni "valilik konağı" yapılacaksa,Real in yanında yapılan konak ne konağı oluyor? Biz burayı yeni valilik konağı biliyorduk.Yoksa bu yatırımda "ay pardon" yatırmı mı?

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 18:07
01

Şahin Yaraşı - Bir dönem 6 bin konut yapımında 1.derece yetkili olarak görev yaptım.Ayrıca bir ilimizin kalkınması için 40 yıl mücadele ettim. Çok da başarılı olduğumuza inanıyorum. İşte buralardaki tecrübelerime dayanarak, İzmit Belediyemizin çok verimli ve kapsamlı projeleri hayata geçirdiğini görmekteyiz. Be bu şehre on yıl önce yerleştim. İnanın on yıldan beri yapılan tüm yatırım ve değişiklikleri takdirle karşılamaktayım. Çok Değerli Başkanımız Sayın Dr.Nevzat Doğan ve ekibine şükranlarımızı ifade ediyoruz. Teşekkürler Başkanımız.

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 18:07
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR