Kırkpınar'da yine karavanayız!..

Başpehlivanlarımız ilk turlarda elenmesi pehlivanları ile ün kazanmış ilimiz için bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. Sadece Ekrem Yavuz ile 3. tur...

Başpehlivanlarımız ilk turlarda elenmesi pehlivanları ile ün kazanmış ilimiz için bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. Sadece Ekrem Yavuz ile 3. turu gören pehlivanlarımızın bir yıllık emeklerinin karşılığı koca bir hiç oldu. Asrın yağlı güreş pehlivanı, 2 Altınkemer sahibi güreşçimiz Ahmet Taşçı'nın bu yıl siyasi engeller nedeni ile güreştirilmediği Edirne'deki son şampiyonluğumuzu 2000 yılında Ahmet Taşçı ile elde etmiştik.

 

ANTALYALI ORHAN OKULU ŞAMPİYON OLDU

Antalya bölgesi pehlivanları Serik Belediyesi adına güreşen Osman Aynur ile Muratpaşa Belediyesi adına güreşen Orhan Okulu finale kaldı. Puanlamaya giden zorlu mücadeleyi bastırarak kazanan Orhan Okulu 654. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin şampiyonu oldu. Müsabakanın ardından Okulu'yu çok sayıda güreşçi usta ve çırağı tebrik etti. 9 yıl sonra başpehlivanlık şampiyonluğuna çok yaklaşan minder güreşi uzmanı Osman Aynur ise başarılı güreşleri nedeni ile tebrik edildi. Başaltında da finale iki Antalyalı kaldı ve Sinan Kaya, Serkan Serttürk'ü mağlup etmeyi başardı. Bu iki güreşçi önümüzdeki yıl Başpehlivanlık güreşlerinde yer almayı garantiledi.

 

SEYFETTİN SELİM'E JEST

6 yıl üst üste Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim bu yıl da ağalığı kimseye bırakmadı. Edirne Belediyesi, Seyfettin Selim'in adını ölümsüzleştirdi ve hakem kulesinin bulunduğu bölgeye Ağa Seyfettin Selim Kulesi adını verildiği açıklandı. Öte yandan Edirne'deki tarihi güreşleri Sağlık Başkanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Akif Çağatay Kılıç, çok sayıda protokol ve vatandaş ilgi ile takip etti. Spor Bakanı Kılıç, önümüzdeki yıl Kırkpınar'a çok daha yakışan şartlarda güreşlerin olacağını ifade ederken, "Bazı şeyler yapmak istiyoruz ancak önümüzde engellemeler var." diyerek kafalarda soru işaretleri bıraktı. n Erdem ÖVÜÇ

 

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde alınan sonuçlar şöyle

Minik 1: 1.Duhan Hamza Duman (Tokat), 2.Erkan Şahin (Bursa), 3.Yiğit Öztürkcan (İzmir), 3.Umut İmece (Çorum)

 

Minik 2: 1.Bayram Berk Karacan (Antalya), 2.Mehmet Can Erdoğan (İstanbul), 3.Eren Kalkan (Çorum), 3.Ahmet Karaçavuş (İstanbul)

 

Teşvik 1: 1.Emre Can Demirel (Çankırı), 2.Ufuk Yıldırım (Balıkesir), 3.Ömer Yaisr Gökkaya (Antalya), 3.Oğuzcan Cödel (İstanbul)

 

Teşvik 2: 1.Halil Duman (Antalya), 2.Ensar Bıyık (Sakarya), 3.Adem Ayseli (Antalya), 3.Abdülkadir Saydam (İstanbul)

 

Tozkoparan: 1.Şükrü Karapınar (İstanbul), 2.Serdar Yıldırım (Sakarya), 3.Ogün Erdöl (Kocaeli), 3.Hasancan Gökkaya (Antalya)

 

Ayak: 1.Mert Çıkmaz (İstanbul), 2.Tufan Güzel (Antalya), 3.Abdülbaki Kara (Edirne), 3.Ahmet Satılmış (Isparta)

 

Deste Küçük: 1.Mustafa Doğan Özkaya (Antalya), 2.Mustafa Taş (İstanbul), 3.Erdal Duman (Kocaeli), 3.Serkan Aslan (Ankara)

 

Deste Orta: 1.Ufuk Yanık (Edirne), 2.Burak Koca (Antalya), 3.Onur Susuz (Antalya), 3.Kerim Aktaş (Antalya)

 

Deste Büyük: 1.Metin Alpaslan Temizce (Sakarya), 2.Hasan Can Güzeller (Antalya), 3.Gürkan Balcı (Antalya), 3.Halil Can Dağcan (Ankara)

 

Küçük Orta Küçük: 1.Kürşat Şevki Korkmaz (Antalya), 2.Abdülrefik Öner (Kocaeli), 3.Murat Özkan (Tokat), 3.Cengiz Han Şimşek (Antalya)

 

Küçük Orta Büyük: 1.Hakkı Aygün (Antalya), 2.Özkan Yılmaz (Ankara), 3.Bayram Arslantaş (Antalya), 3.İsmail Çırak (Ankara)

 

Büyük Orta: 1.Okan Acar, 2.Rıfat Poyraz, 3.Hüseyin Kalaycı, 3.Müren Mutlu

 

Başaltı: 1.Sinan Kaya (Antalya), 2.Serkan Serttürk (Antalya), 3.Nedim Gürel (Kocaeli), 3.Şahali Kurt (Antalya)

 

Baş: 1.Orhan Okulu (Antalya), 2.Osman Aynur (Ankara), 3.İsmail Balaban (Antalya), 3.Serhat Balcı (İstanbul)

 

En iyi peşrev: 1.Serkan Üğdüler (Edirne), 2.Özkan Makas (Edirne), 3.Engin Kırbiç (Edirne)

27 Temmuz 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

suskun - bu haberi yapanın ismini öğrenmek istiyorum

dayagı hak etti dışarda görmiyim

Yanıtla . 0Beğen 27 Temmuz 12:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR