Çetinkaya: DP, mecliste olmalı

Demokrat Parti Genel İdari Kurulu üyeleri, yaklaşan seçimler öncesinde seçim çalışmaları belirlemek için Kocaeli’de bir araya geldi. Partililer DP’nin...

BÜYÜT

Demokrat Parti Genel İdari Kurulu üyeleri, yaklaşan seçimler öncesinde seçim çalışmaları belirlemek için Kocaeli’de bir araya geldi. Partililer DP’nin TBMM’de olması gerektiğinin altını çizdi.

15 Ocak’ta yapılan DP 10.Olağan Büyük Kongre sonrası il ve ilçe teşkilatlarının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapmak, genel yapıyı değerlendirmek, yeni yapılanmayı sağlamak amacıyla GİK Üyeleri İbrahim Çetinkaya, Fuat Kara, Ali Öz, Gürbüz Kaya ve Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Aydın önceki gün Demokrat Parti İl Başkanı Kadir Ayhan’ı ziyaret etti. Ziyarette ilçe başkanları ve üyeler de yer aldı. SP Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatı üzerine başsağlığı dileyerek kendilerini ve neler yaptıklarını anlattıktan sonra bundan sonraki çalışmalar için neler yapabilecekleri üzerinde durdular.

DARGINLIK YOK
GİK Üyesi Gürbüz Kaya yaptığı konuşmada, “1 oy için bile neler yapabileceğimiz üzerinde tartışıyoruz. Notamızı belirledik ve bu yönde el birliği ve güven içinde olacağız. Bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız. Küs, dargın tüm partililerle birlik olacağız. Eksiklerimizi, hatalarımızı, göremediklerimizi düzeltip altından art niyet aramayacağız. Unuttuğumuz parti içindeki büyüklerimizle bugünkü anlayışla yarını şekillendireceğiz. Kişisel egolarımızı yok edeceğiz ve siyasete bulaştırmayacağız. Beklentilerimizi en yüksek düzeyde tutuyoruz. Kadın kolları, gençlik kolları ve sandıklar her alanda yenilik yapacağız” dedi.

2 İLERİ, 1 GERİ
GİK Üyesi İbrahim Çetinkaya ise grubun sözcülüğünü yaparak, “Yepyeni sinerjilerle partimizi yükseklere aşıma çabasında olacağız. Beklentimiz önümüzdeki seçimde mecliste olabilmek. Anlaşılıyor ki mecliste biz olmadığımız zaman sağlıklı bir siyaset olmuyor. 2 ileri 1 geri yasa çıkarmaya çalışıyorlar. Mutlaka mecliste yer almalı ve halkı sıkıntılardan kurtarmalıyız. Siyaset çok zor biliyoruz ve bugünden sonra siyaseti aynı kanal aynı ses üzerinden yapılmasının istemiyoruz. Türkiye’ye değerler katan çalışmaları ile ilerlemesini sağlayan katkısı olan hangi parti olursa olsun destek vermeye hazırız” dedi.

01 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR