Akar, Kandıralı köylüleri uyardı

   Kandıra Kefken'de başlayan ziyaretlerine Karaağaç, Eğircili, Hacışeyh, Gebeşler, Kubuzcu ve Göğüşler köyleri ile devam eden Akar, Kocaeli’nin en fa...

BÜYÜT

 

 Kandıra Kefken'de başlayan ziyaretlerine Karaağaç, Eğircili, Hacışeyh, Gebeşler, Kubuzcu ve Göğüşler köyleri ile devam eden Akar, Kocaeli’nin en fazla köyü olan Kandıralılara  yeni büyükşehir yasası ile kaybettiklerini anlattı.

“PARA ÖDEYECEKSİNİZ”

 Akar, “Önceden köy muhtarının aldığı kararı kolay kolay kimse bozamazdı. Ayrıca köy taşınmaz eşyaları ve taşınırları köyün üzerineydi yani sizindi. Artık sizden çıkacak. Her şeye para ödeyeceksiniz. Ahır yapmak için bile izin alacaksınız. Şimdi AKP’liler gelir der ki, hiç bir şey kaybetmeyeceksiniz. Beş yıl boyunca aynı devam edeceksiniz. Biz de diyoruz ki ya bu köylülerin hepsi beş yıl sonra ölecek mi? Sonra ne olacak?” dedi.

KÖYLER SIKINTILI

Aslında düzenli bir büyükşehir yasasına karşı olmadıklarını ifade eden Akar, “Bizi kimse büyükşehir yasasına karşı ilan etmesin. Biz 81 ilde de uygulansın istedik, ama köy statüleri ve belde belediyeleri kaldırılmasın dedik ancak ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden AKP bu yasa ile köylülerimizi sıkıntılarla baş başa bıraktı” dedi.

24 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR