Korolar yarıştı

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Korolar yarışıyor” programı öğrencilerden büyük ilgi gördü. Yüzlerce öğrencinin doldurduğu Ha...

BÜYÜT

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Korolar yarışıyor” programı öğrencilerden büyük ilgi gördü. Yüzlerce öğrencinin doldurduğu Halk Eğitim Salonu’nda yarışan korolar, birbirinden güzel parçaları seslendirdi.

Bu yıl Avrupa Dil Ödülü’nü almayı hedefleyen İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “Korolar yarışıyor” adlı bir yarışma düzenledi. Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar da katıldı. Çok sayıda okulun yarıştığı program öncesinde yazılı bir açıklama yapan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, programın önemini ve 2011 yılı için hedeflerini açıkladı.

AVRUPA’YA MODEL OLACAK
Açıklamada şu ifadeler yer aldı “İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2011 Avrupa Dil Ödülü’nü almayı hedeflemekteyiz. Avrupa Dil Ödülü, Leonardo Da Vinci programı kapsamında yer alan bir prestij ödülüdür. Avrupa Dil Ödülü alan kurum, dil ödülü logosunu kullanma hakkı kazanmakta, ayrıca dil eğitiminde Avrupa’ya model bir kurum olarak kabul edilmektedir.

DİL KURSLARI AÇTIK
Avrupa Dil Ödülü başvuru sürecinde, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenler ve öğrenciler için A1 düzeyinde kasım ve mart ayları arasında 4 ay süren İngilizce, Almanca ve Fransızca dil kursları açtık. Yaptığımız diğer çalışmalardan biri de söyleyen ve dinleyenler için akılda kalmasının kolay ve daha dikkat çekici olması amacıyla bilinen Türkçe şarkılarının aynı anda üç dil kullanılarak söyleneceği “Korolar yarışıyor” etkinliğidir.

13 OKUL 363 ÖĞRENCİ
İlköğretim ve ortaöğretim olarak iki kategoride yapılan yarışmaya 5 ortaöğretim, 13 de ilköğretim okulundan toplam 363 öğrenci ve 54 öğretmen katıldı. 4 aydır süren çalışmalar sonrasında yarışmamız tamamlandı.” Toplam 18 okulun öğrencilerinin birbirinden güzel parçalar seslendirerek renklendirdiği yarışma yaklaşık 4 saat sürdü. Yarışmanın sonuçları bugün belli olacak.

24 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR