ÖSS cinayeti görüntülere takıldı

Kocaeli 2. Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmada, bir önceki duruşmada Diyarbakır Adliyesinden istenen görüntülerin ulaşmaması dolayısıyla ertelend...

BÜYÜT

Kocaeli 2. Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmada, bir önceki duruşmada Diyarbakır Adliyesinden istenen görüntülerin ulaşmaması dolayısıyla ertelendi.

Aslen Diyarbakır’lı olan Akdemir ailesi kan davası yüzünden 2008 yılında Diyarbakır’dan Derince ilçesine göç etmiş ve kendi hallerine yaşamaya başlamalarına rağmen kaçtıkları kan davası onların peşini bırakmamıştı. 14 Haziran 2009 tarihinde ÖSS sınavından çıkan Akdemir ailesinin öğretmen olmak isteyen oğulları Mehmet Akdemir (23) kan davası nedeniyle evine yaklaşık 100 metre kala kan davalısı Ayhan Demir tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından cinayete karışan Ayhan Demir ile birlikte ağabeyi Metin Demir tutuklanmışlardı. Olay nedeniyle açılan cinayet davasının görülmesine dün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi.

TAHLİYE İSTEDİ
Davaya tutuklu bulunan sanıklar Ayhan Demir, Halil Demir ile birlikte avukatları Dicle Matur Çökelek, Sacit Kayasu ile öldürülen Mehmet Akdemir’in ailesinin avukatı Hüseyin Acurman katıldı. Tutuksuz sanıklar Mehmet Ali Demir ve Selim Demir duruşmaya katılmadı. Tutuklu sanıklardan Ayhan Demir’in avukatı Dicle matur Çökelek söz alarak olayla ilgili saptamaların netleşmemesi üzerine bilirkişi talep etti. Diğer tutuklu sanık Halil Demir’ín avukatı Sacit Kayasu da söz alarak müvekkilinin tahliye edilmesini talep etti.

GÖRÜNTÜLER GELMEDİ
Mahkeme heyeti bir önceki mahkemede Diyarbakır Adliyesinin ön ve arka bahçedeki kamera kayıtlarını ilgili mercilerden talep etmişti. Duruşma istenen görüntülerin gelmemesi ve eksik dosyaların giderilmesi için duruşmayı 30 Mart 2011 tarihine ertelerken sanık müdafilerin tahliye talepleri de reddedildi.

07 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR