“Kocaeli hak ettiği değeri bulamıyor”

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Partinin 10.kuruluş yıl dönümünde yaptığı açıklamada “Ulusal durumdaki başarısında hakikaten Kocaeli hak ettiği ye...

BÜYÜT

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Partinin 10.kuruluş yıl dönümünde yaptığı açıklamada “Ulusal durumdaki başarısında hakikaten Kocaeli hak ettiği yeri bulamadığı gibi görünüyor” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP), 10. kuruluş yıl dönümünü kutlamak amacıyla önceki akşam Antikkapı Restaurant'ta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dİnçer’in katılımıyla iftar programı düzenlendi. Programda Milli Eğitim Bakanı Ömer Dİnçer, milletvekilleri Fikri Işık, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl başkan vekili Mehmet Uzunoğlu, ilçe belediye başkanları, belediye başkanları, ilçe başkanları, il kadın ve gençlik kolları ile partililer yer aldı. 10. Kuruluş yıl dönümü kutlaması Dinçer’in il binasını ziyareti ile başladı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ziyarette yaptığı açıklamada Ulusal durumdaki başarısında hakikaten Kocaeli hak ettiği yeri bulamadığı gibi görünüyor dedi.

KOCAELİ MASAYA YATIRILMADI
Bakan Dinçer, AK Partinin 10. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla katılacağı iftar öncesi partisinin İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada 10. Yılını doldurmları hakkında açıklama yapan Dinçer, Cenabı Allah nice 10 yıllar nasip etsin dedi. Bir gazetecinin Kocaeli'de eğitimde istenilen başarının elde edilemediğini belirterek Bununla ilgili Kocaeli'yi masaya yatırdınız mı ? şeklindeki sorusunu Dinçer, şöyle yanıtladı: Kocaeli'nin sorunlarını masaya yatıracak kadar vaktim olmadı. Ancak bakanlığı görme şansım oldu ama bu bahsettiğiniz meseleyle ilgili olarak Kocaeli'yi masayla yatırmaya ihtiyaç yok. Eğitim sorunu Türkiye'nin ortak sorunudur. Derslik sayısı olarak bakıldığında Kocaeli iyi şehirlerimizden biridir. Derslik sayısında Türkiye ortalamasına çok yakın bir yerde duruyor. Öğretmen sayısına baktığımızda da Kocaeli iyi bir yerde duruyor. Ulusal durumdaki başarısında hakikaten Kocaeli hak ettiği yeri bulamadığı gibi görünüyor” dedi.

“TOPRAĞA BİR EKTİK BİN ALDIK”
İbrahim Karaosmanoğlu, AKP’nin şarkısını söyleyerek konuşmaya çıktı. Karaosmanoğlu, “Türkiye 10 yıl önce çok güzel bir evladını doğurdu. Milletin bağrından çıktı bu takım. Sandık müşahidimize kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Toprağa bir ektik bin aldık. Bugün her alanda Kocaeli’de 13 belediye başkanımızla Kocaelimizin hizmetindeyiz. Felsefemiz insanı yaşatmak. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Gücümüzü önce Allahtan sonra birlikteliğimizden alıyoruz” dedi.

“GÖREV ALMAK AYRICALIK”
Daha sonra AKP’nin tüm milletvekilleri adına konuşan Fikri Işık, “AKP önce milletin gönlünde kuruldu. 14 ağustos 2001 de gönüllerde kurulan partinin tabelaları asıldı. Birinci yılında iktidar oldu. Ülkenin kaderini etkileyen 10 yılda görev almak büyük bir ayrıcalık. Allah hepimize nice güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

CHP’YE YÜKLENDİ
Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 10.yılları ile tekrar konuşma yaparak, şöyle konuştu: “AKP milleti geleneksel çıkartan CHP’ye karşı kurulmuş bir partidir. CHP’nin rayından çıkardığı bu millet geleneksel çizgisine Demokrat Partiyle daha da yaklaştı. ANAP’la da yaklaştı. Refah Yol Partisi de geleneksel çizgiye yaklaşmasında etkisi oldu. AKP ile milleti devlete taşıdılar. AKP’liler normal insanlardan farklı insanlardı. Biz insanların gıpta ile baktıkları bir ülke inşa ediyoruz. 50 yıl sonra dönüp baktıklarında sizleri görecekler.

“YOLSUZLUK ORTAYA ÇIKMADI”
Bizi alevi sunni diye ayırmaya çalışırken bizim ürettiğimiz kardeş projelerle hep kardeşiz diyorduk. Bu bizim ahlaki yönümüzü gösteriyor. Muhalefet kendi yaptıklarıyla bizi yolsuzlukla itham etti. Şimdiye kadar hiçbir yolsuzluk ortaya çıkmadı. Hak ve özgürlerin önündeki engelleri kaldıracak eylemleri sürdürüyoruz ve gerekli zemini hazırladık. Herkes kendi dilinde istediği şarkıyı türküyü söyleyebilir, bu dönemden itibaren demokrasiyi daha sağlam bir yapıya koyacağız. Allah orucunuzu kabul etsin bayramınız şimdiden kutlu olsun.”

15 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR