Sağlıkçılara NRP kurs verildi

    16-20 Haziran 2014 tarihlerinde mezun durumdaki Kocaeli Üniversitesi ebelik ve hemşirelik öğrencilerine “Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) uygu...

BÜYÜT

 

 

16-20 Haziran 2014 tarihlerinde mezun durumdaki Kocaeli Üniversitesi ebelik ve hemşirelik öğrencilerine “Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) uygulayıcı kursu” düzenlendi. Türkiye’de yenidoğan bebek ölümlerinin ve doğum asfiksisinin azaltılmasına yönelik önemli bir kurs olan NRP kursunun verilmesindeki amaç doğumhanede yenidoğan bebeğe bakım verecek tüm sağlık personelinin güncel önerilere göre bilgi ve becerilerinin artırılmasıdır.

SERTİFİKA VERİLDİ

Türkiye’de birkaç üniversitede mezun olmadan önce ebelik öğrencileri için düzenlenen bu program, mezun durumdaki ebelik ve hemşirelik öğrencilerinin hepsine verilmesi adına Türkiye de bir ilktir. Kurs Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Bilim Dalı ve Kocaeli İl Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Neonataoloji Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ayşe Sevim Gökalp’in de katıldığı törende toplam 83 kursiyere Sağlık Bakanlığı tescilli NRP uygulayıcı kurs sertifikası verilmiştir.

EĞİTMENLER GÖREV ALDI

Doç. Dr. Ayla Günlemez ve Dr. Selim Yüksel’in sorumlu olarak görev aldığı kursta, Prof. Dr Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy, Prof. Dr. Gülcan Türker, Dr. Ercan Oluç, Dr. Ali Haydar Sever, Ebe Derya Çelik, Arş. Gör. Hatice Bektaş (Ebe) ve Fatma Tuncer eğitmen olarak görev almıştır. 

25 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR