Akar ve Aygün mecliste tartıştı

        Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), önceki gün iktidar ve muhalefetin Kocaelili milletvekillerinin tartışmalarına sahne oldu. AKP’nin grup ön...

 

 

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), önceki gün iktidar ve muhalefetin Kocaelili milletvekillerinin tartışmalarına sahne oldu. AKP’nin grup önerisine karşı söz alan CHP’li Haydar Akar, konuşmasında AKP’yi ve Kocaeli milletvekillerini hedef aldı. Akar sözlerine Soma ile ilgili verdikleri teklifin kabul edildiğini söyleyerek konuşmasına başladı.

 

VEKİLLERE SUÇLAMA

AKP’li milletvekillerine seslenen Haydar Akar, “Taşeron sistemi, köleliği, emek hırsızlığını kaldıracaksınız diye düşündüm ama kaldırmamak için meclisi çalıştırmadınız. Ya insanları aldatmayın ya da taşeron işçiliğe karşıyız demeyin” dedi.

 

RAKAMLAR VERDİ

Daha sonra AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün, özelleştirme kapsamındaki Derince Limanı ile ilgili sözlerini de gündeme getiren Akar, şöyle konuştu: “Zeki Bey, ‘İşçiler yan gelip yatıyor. Bizden önceki siyasiler Derince Limanı'nın belirli bölümlerini kiraya verdiler’ gibi bir söz kullanmış. Derince Limanı’nda işçiler yan gelip yatmıyor. Arkadaşımın dünyadan haberi yok. Derince Limanı’nın son yıllarda kime kiraya verildiğine ve nasıl verildiğine bir baksınlar. Bir medya grubuna, Derince Limanı’nın üçte 2’sini metrekaresi 0,80 dolardan, diğer ufak tefek şirketlere de metrekaresini 1,30 dolara verdiler. Hangi siyasilerin onları pazarladığı da çok nettir.”

 

AYGÜN İFADELER BANA AİT

Akar’ın ardından söz alarak iddialara yanıt veren AKP Milletvekili Zeki Aygün ise, “Doğrudur, yan gelip yatıyorlar ifadesini ben kullandım. Ancak, ifadeyi bu şekilde kullanmadım. Geçtiğimiz cumartesi sabahı basın mensupları ile bir araya geldik. Bur soru üzerine ben cevap verdim. Devletin malı deniz, yemeyen şöyle şöyle diye toplum içerisinde bir laf var. İşletmeci de yine bu milletin insanı. Özel sektördeki kendi insanımız. Bunu özel sektöre vermekten niye kaçınıyorsunuz? dedim. Oradaki insanların da çalıştırılamadığını söyledim. Yanlış mı” diye konuştu.

 

AYKURT DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Derince Limanı ile ilgili olarak yaptığı açıklama ile ilimizde sıklıkla gündeme gelen AKP Milletvekili Zeki Aygün, daha önceki sözleri nedeniyle, Liman-İş Kocaeli Şube Başkanı Bülent Aykurt’un da tepkisini çekmişti. Aykurt, “Asıl mecliste yan gelip yatan kendisidir” diyerek farklı bir tepkide bulunmuştu” diye konuştu.

04 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR