Vektörle mücadele sürüyor

Proje kapsamında vektörlerle mücadele yılın 12 ayında da devam ediyor Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler ve karasinekl...

Proje kapsamında vektörlerle mücadele yılın 12 ayında da devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler ve karasinekler için vektör mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Ekipler 12 ay süreyle ara vermeksizin hastalıkların yayılmasına aracılık ederek vektör özelliği gösteren karasinek, sivrisinek, haşere ve kemirgenler ile mücadele ediliyor.

 

İLAÇLAMA YAPILIYOR

Ekipler canlıların üreme yerleri olan su birikintileri, dereler, göller, kanallar, ahır ve gübrelik gibi alanlarda kaynağa yönelik olarak ilaçlama gerçekleştirerek larva ile mücadele ediyor. Hizmet kapsamında; yaz dönemi boyunca vektör üreme potansiyeli olan alanlarda gerçekleştirilen larva ve ergin ilaçlamalarına ilaveten kış aylarında da soğuktan korunmak amacıyla yer altı sistemlerinde sığınan erginlerle mücadele için alt yapı sistemlerinde ilaçlama uygulamaları gerçekleştirdi.

 

KALICI MÜCADELE

Termal fog denilen cihazlarla sıcak sisleme-dumanlama yöntemlerinin de kullanıldığı kış uygulamalarıyla yaz dönemi için ön hazırlık yapıldı ve üreme alanlarının kontrolü sağlandı. Vektör ile mücadele kapsamında yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı sahil kesimlerinde çalışma gerçekleştirmeye devam ediliyor. Sahil kesimlerinde yapılan bu çalışma ile vatandaşlar sıklıkla gittikleri alanlarda sivrisinek ile karşılaşmayarak rahat ve huzurlu bir gün geçirme fırsatı yakalıyor. Bu kapsamında kalıcı çalışmaların yapıldığı bildirildi.

06 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR