Otobüsçüler Derince&'de buluştu

Yenikent'te son durakları bulunan SS. 13 No’lu otobüsçüler kooperatifi önceki gün Başiskele'de bulunan otobüs kooperatiflerini ağırladı. Başiskleli ot...

BÜYÜT

Yenikent'te son durakları bulunan SS. 13 No’lu otobüsçüler kooperatifi önceki gün Başiskele'de bulunan otobüs kooperatiflerini ağırladı. Başiskleli otobüsçüler zamdan rahatsız olduklarını söyledi.

Başiskele ilçesi ve beldeleri otobüs kooperatifleri önceki gün Derince'ye misafir olarak gitti. Yenikent Mahallesi’nde bulunan SS 13 Nolu Özel Şehiriçi Halk Otobüsleri Başkanı Teyfik Özkaraaslan, Başisleleli otobüsçüleri kahvaltıda ağırladı. Düzenlenen kahvaltıya Yeniköy Kooperatifi Başkanı Servet Güner, Bahçecik Kooperatifi Başkanı Tuncay Koç, Karşıyaka Kooperatifi Başkanı Şaban Çakır, Yuvacık Kooperatifi Başkanı Erol Başyiğit, Başiskele Kooperatifler Birliği Başkanı Hayri Koral, 5 Nolu Kooperatif Başkanı Mustafa Kurt katıldı.

DÜŞÜK ZAM YAPILDI
Başiskeleli otobüsçüler kahvaltıda yaşadıkları sıkıntıları ve UKAME tarafından yapılan son zam hakkında görüşlerini aktardılar. Otobüsçüler, “Başiskele ilçesinin sorunları aynı. 29 ay % 15 zam yapıldı. Ama bu 29 ay içerisinde mazota % 32 oranında zam yapıldı. Biz bu zamdan memnun değiliz. Biz gerekli yerlere müracaat ettik. Bize Kent Kart takın 10 kuruş daha zam yapalım şeklinde cevap verdiler. Biz zamı da kent kartı da kabul etmedik. Gölcük bizimle aynı kilometre yapıyor. Bizim ile Gölcük'teki otobüslerin öğrenci paralarında 60 kuruş fark var. bu şartlarda zammı da, kent kartı da uygulamamız mümkün değil. Bizim kilometremize göre yapılan zam az.”dediler. Ayrıca yapılan kahvaltıda 101 ve 6 Nolu kooperatiflerin sorunları da konuşuldu.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR