AKP’de gözler ilçelere çevrildi

AKP’de il başkanlığına Mahmut Civelek’in atanması sonrasında gözler İzmit İlçe Başkanlığından istifa eden Nedim Arsal ve Gölcük İlçe Başkanlığından is...

BÜYÜT

AKP’de il başkanlığına Mahmut Civelek’in atanması sonrasında gözler İzmit İlçe Başkanlığından istifa eden Nedim Arsal ve Gölcük İlçe Başkanlığından istifa eden Mevlüt Demir’in yerine kimlerin atanacağına çevrildi.

İZMİT’TE ALİ KORKMAZ
Hatırlanacağı gibi AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal’ın milletvekili aday adayı olması dolayısıyla boşalttığı ilçe başkanlığı görevine Başkan Vekili Salih Çakır vekalet ederken, ilçe başkanlığına aday oldu. Sacit Çetin, Ali Korkmaz, Necdet Eksen, İsmail Araç ve Mihriban Bilen’in ismi de ilçe başkanlığı için geçiyor. Parti kulislerinde ise İzmit İlçe’de Ali Korkmaz ismi öne çıkıyor.

GÖLCÜK’TE TEMEL ERTEN
Parti binalarında temayül yoklamaları Nevşehir Milletvekili-İl Koordinatörü Rıdvan Köybaşı nezaretinde yapıldı. Yapılan temayül yoklamaları sonrasında AKP Genel Merkezinde gereken değerlendirme yapılacak. Gölcük ilçesinde yapılan temayül yoklamasına ilçe yönetim kurulu, il icra kurulu, ilçe kadın ve gençlik yürütme kurulu, il ilçe genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, mahalle başkanları, köy temsilcileri olmak üzere 147 kişi katıldı. İlçe başkanlığı için başkan vekili Abdulkadir Doğrul ve Temel Erten aday oldu. Gölcük’te Temel Erten ismi ön plana çıkarken, yine bu iki ilçe için de AK Parti’nin yeni kaptanı Mahmut Civelek’ten görüş alınması bekleniyor.

09 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR