50 Yılın en kurak dönemi

    Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, çeşitli ilçelerdeki Kent Konseylerin ardından İzmit’teki İlk ve Ortaokul Müdürlerine yaş...

 

 

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, çeşitli ilçelerdeki Kent Konseylerin ardından İzmit’teki İlk ve Ortaokul Müdürlerine yaşanan kuraklık ve alınan önlemler ile su tasarrufunun önemini anlatan bilgilendirme toplantıları düzenledi.

OKUL MÜDÜRLERİ KATILDI

SU Genel Müdürlüğü, alınan önlemler ile ilgili olarak okullarda öğrencilere kurumda ise çeşitli kent konseylerine üye sivil toplum örgütleri yanı sıra okul yöneticilerine bilgi veren programlar düzenliyor. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı ve İSU Yönetim Kurulu Üyesi Dr. H.İbrahim Kahraman’ın organizasyonu ile düzenlenen bilgilendirme toplantılarına son olarak İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli ilk ve ortaokul Müdürleri katıldı.

50 YILIN KURAKLIĞI

Kurumun toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Genel Müdür İlhan Bayram, bölgede son 50 yılın en şiddetli kuraklığının yaşandığını söyledi. Devreye aldıkları Sapanca hattı ve Kandıra Namazgah barajı ile normal bir durumda su sıkıntılarının olmadığını aktaran Genel Müdür Bayram, ancak yağışların olmamasından dolayı ciddi kuraklık yaşandığını dile getirdi. her türlü önlemleri aldıklarını vurgulayan Genel Müdür, mevcut kuyuların yanı sıra 60 civarında yeni kuyu açarak mayıs ayından itibaren devreye alacaklarını anlattı.

DÜNYA KALİTESİNDE

Genel Müdür İlhan Bayram,“Bölgemizde son 50 yılın en kurak dönemini yaşıyoruz. Bu kuraklığa karşı her türlü önlemi aldık. Bugün olduğu gibi yazında Kocaeli halkına dünya kalitesinde su vermeye devam edeceğiz. Dere, kaynak ve kuyu sularını arıttıktan sonra şehre vereceğiz. İnsanlarımız gönül rahatlığı ile kendilerine ulaştırdığımız suyu içsinler, ama tasarrufa da büyük önem versinler” şeklinde konuştu.

TASARRUF ÖNEMLİ

Bayram “Tasarrufun ve suyun önemi için bir dizi etkinlikler düzenliyoruz. Bir yandan öğrencilere okullarda eğitimler veriyoruz, bir yandan da sivil toplum örgütlerine, okul yöneticilerine anlatıyoruz. Bunun etkilerini de her geçen gün gözlemliyoruz” dedi.

04 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR