Kartepe Belediyesi’nde dijital arşiv

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yönetim modeli çerçevesinde vatandaşa sunulan hizmet kalitesi ve hızının arttırılması amacıyla yeni yıl i...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yönetim modeli çerçevesinde vatandaşa sunulan hizmet kalitesi ve hızının arttırılması amacıyla yeni yıl itibarıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü arşivlerine elektronik ortamda ulaşılarak, dosyalara anında erişim imkânı sağlandı.

 

Kartepe Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü arşivleri Türkiye’nin en modern arşivleme sistemi ile düzenlendi. Yapılan düzenleme ile arşivler son teknolojiye kavuşurken; dosyaların yanlış yerleştirilme, bulunamama gibi riskleri de tamamen ortadan kaldırıldı.

 

Kartepe Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün işlerini kolaylaştırması adına yürütülen arşiv sayısallaştırma sistemini kuran İmka Arşivcilik yetkilisi Halil Nurullah Kaya, çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e yeni sistemi anlattı.

 

Kartepe Belediyesi Teknolojiyi Yakından Takip Ediyor

Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen sunumda Başkan Üzülmez ile birlikte İmar ve Şehircilik Müdürü Ali İhsan Karagöz, Plan ve Proje Müdürü Ferda Şahin, Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, Bilgi İşlem Müdürü Kerim Kandaz ve Arşiv Sorumlusu Metin Kalaycı da hazır bulundu.

 

Firma yetkilisi Kaya, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü arşivleri fiziksel olarak düzenlemenin yanı sıra taranarak elektronik ortama da aktarıldığını ve yaklaşık 500 bin doküman ve 100 bin metre projenin 4 ay gibi kısa bir sürede dijital ortama taşındığını kaydetti.

 

1 Ocak 2015 tarihi itibarı ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü arşivlerine elektronik ortamda ulaşılarak, dosyalara anında erişim imkânı sağlandığını ifade eden Kaya, Türkiye’de sayılı belediye de kurulu olan bu dijital sistem ile etkili ve verimli bir çalışma ağı oluşturularak hizmet verildiğini dile getirdi.

 

Üzülmez; Hız ve tasarruf sağlayacak

Vatandaşa sunulan hizmet hızını artırma hedefiyle yürütülen çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, “Geleceğin Kartepe’sini oluşturma adına yürütülen vizyon projelerimiz bir bir hayat bulmakta. Hizmet yolunda, belediye hizmetlerine ait bilgi ve belgelerin, sağlıklı ve uzun ömürlü olarak kayıt altına alınması için geliştirilen arşiv sayısallaştırma projemiz de bu çalışmalarımıza katkı verecek önemli bir basamaktı. Yeni yıl ile hizmetlerimizi hızlandıracak bu çalışmayı da işlevsel hale getirerek önemli bir yol kat ettik” dedi.

13 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR