Ceyhan: Alanlardan ayrılmayacağız

AKP’liler darbe teşebbüsünden bir gün sonra da il binası önünden ayrılmadı. Parti binası önünde alanda toplanan kalabalığa seslenen il başkanı Şemset...

AKP’liler darbe teşebbüsünden bir gün sonra da il binası önünden ayrılmadı. Parti binası önünde alanda toplanan kalabalığa seslenen il başkanı Şemsettin Ceyhan, mücadelenin yeni başladığını ve ikinci bir emre kadar buradan ayrılmayacaklarını dile getirdi.

 

“DARBE NASIL YAPILIR GÖSTERDİK”

Hükümete verilen destek nedeniyle halka teşekkür eden il başkanı Ceyhan, “İnanıyorum ki dualar ve niyazlar dillerimizden düşmüyor. Tam da bu saatlerde dün akşam ne olduğunu anlamadık. Kısa bir süre sonra birilerinin uşaklarının darbe hevesiyle operasyon başlattığını öğrendik. Umut ve onurumuzdan bir şey kaybetmedik ve beraber burada toplandık. Madem millete darbe yapacaklar, darbe nasıl yapılır onlara gösterelim dedik” dedi.

 

“BUNLAR DARBECİ DEĞİL, KATİL”

Darbe girişiminde bulunanlar için ‘katil’ diyen Ceyhan, “Bunlar cani ve katil. Hepsinin hesabını göreceğiz. Hak ettiği cezaları bulacaklar. Bizlere düşen başkomutanımızın demokrasi nöbetine devam edin dediği sürece meydanlarda bu alanlarda oturmaya ve durmaya mücadele etmeye devam etmektir. Sonuna kadar var olmak için burada toplandık. 24 saatte bin yıl süreceğini hayal ettikleri operasyonların sonuna geldik. Daha mücadele yeni başlıyor. Paralel örgütü cici çocuk diye gösteren kim varsa aynı darbeyle üzerlerine gideceğiz. Elinde bebeği olanı helikopterle ateş ederek öldürmenin Türklük ve vicdanla alakası yoktur. İkinci bir emre kadar buradayız, gitmiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İLK ALINACAKLARDAN BİRİ BENDİM

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Keşke bizde şehit olabilsek. Türkiye, Avrupa’da işsizliğin en az olduğu ülkelerden biri. Yoksulluğun belini kırdık. Rüşvet vermeden doktora gitmek mümkün değildi. Ama zamanla tüm dünyaya önder ve örnek olduk. Hepimiz birer Tayyip Erdoğan olacağız. İşte bu örnek dün ve bugün sergilediğimiz duruşla onun dostu, yol arkadaşı ve askeri olduğumuzu gösterdik. Haberi aldığım ilk anda abdestimi aldım namazımı kıldım. Ve hanımımla helalleştim. İlk alınacaklardan birinin ben olduğunu biliyorum. Yürüyüşten sonra valimizle birlikteydik. Sabaha kadar tüm operasyonları birlikte yönettik. Güzel bir birliktelik oluşturduk” ifadelerini kullandı.

iceri1-003.jpg

 

“ONLARLA KARDEŞLİĞİMİZ KALMADI”

Sert açıklamalarına devam eden Karaosmanoğlu, “Sergilediğimiz birliktelikle yörüngelerini şaşırdılar ve psikolojilerini bozduk. Demokrasimize ve ülkemize sahip çıktık. Hepimiz görevimizi yaptık. Pek çok kardeşimiz, yaşlılarımız ve aileler evlatlarıyla geldiler. Biz bu hainlere Çanakkale’de geçit vermedik” diye konuştu.

 

“BU DARBE GİRİŞİMİ

ALLAH’IN BİR LÜTFUDUR”

Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gençlerimize ve çocuklarımıza önem verelim. Gençlerimizin her birini Tayyip Erdoğan gibi yetiştirelim. Eğitimi bu münafıklara bırakmışız. İhaneti görüp kopanlar zaten koptu. Ama bu kadar ihaneti görüp de kopmayanlar varsa onlarla hiç bir kardeşliğimiz kalmamıştır. Cumhurbaşkanımız güzel bir şey söyledi. Bunların yaptığı ihanet şebekesi Allah’ın bir lütfu oldu. Kısa sürede temizliği yapacağız. Başka türlü daha zor olurdu. Bu namus ve demokrasi nöbetinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bir iki tanesi kaçtı. Kaçacak delik arıyorlar. Devletimiz onları bulacak” şeklinde konuştu.

 

SİYASİLER VE STK’LAR DA VARDI

Bu arada önceki akşam AKP İl binası önündeki alanda toplanan kalabalık bölgeye kurulan dev ekran üzerinden darbe girişimi sonrasındaki gelişmeleri takip etti. Bu arada yapılan eyleme AKP dışından siyasi partiler ile ilimizdeki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi. BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ile Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, eylemde hazır bulundu. Toplantının sonunda ise darbe girişiminde hayatını kaybedenler için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından akşam namazı, daha sonra ise olaylarda yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.Serkan BORLAK

17 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR