Tahsin Tarhan Vekil seçilirse maaşını burs olarak dağıtacak

Tarhan, seçilirse maaşını her ay 60 öğrenciye burs olarak vereceğini açıkladı.Kocaeli'nde CHP'den milletvekili aday adayı olan eğitim gönüllüsü sanayi...

BÜYÜT

Tarhan, seçilirse maaşını her ay 60 öğrenciye burs olarak vereceğini açıkladı.

Kocaeli'nde CHP'den milletvekili aday adayı olan eğitim gönüllüsü sanayici işadamı Tahsin Tarhan, seçilirse milletvekili maaşını her ay 60 öğrenciye burs olarak vereceğini açıkladı.

Daha önce Gebze’ye 2.2 milyon TL değerinde ilköğretim okulu yaparak Milli Eğitime bağışlayan ve yüzler öğrenciye halen burs vermeye devam eden CHP’nin Kocaeli milletvekili aday adayı olan Sanayici-İşadamı Tahsin Tarhan, Çayırova İlçesi’ndeki bir toplantıda “Siyaseti para için yapmıyorum. Paraya da ihtiyacım yok. Milletvekili olduğum takdirde tüm maaşıma her ay 60 öğrenciye burs vereceğim” dedi.

Milletvekili maaşı aldığım sürece tek kuruşunu kendime almayıp öğrencilerin bursu için kullanacağını belirten Tahsin Tarhan, “Ben de zor günler geçirdim. Siyaseti ülkemin ve ülke insanlarımın geleceği için yapıyorum. Şayet milletvekili seçilirsem yoksulluktan okumayan çocuklarımıza destek olmak istiyorum. Eğitime destek benim hayat felsefemmedir” diye konuştu.

2008 yılında Çayırova’da kendi adını taşıyan 15 derslik ve 1 laboratuvarı bulunan 600 öğrencinin öğrenim gördüğü bir ilköğretim okulu yaptıran Tahsin Tarhan, yüzlerce üniversite öğrencisine burs vermeye devam ediyor.

Sanayici Tahsin Tarhan, dünyanın ve Türkiye’nin birçok kentinde çektiği fotoğrafları topladığı “Günden Kalan İzler” isimli Doğan Kitap tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan fotoğraf kitabının gelirini de Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na ‘TEGEV) bağışladı.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR