MHP’li Yaylak’tan AKP’ye “Çulsuz eşek” benzetmesi

Ay Işığı Derneği’nin kahvaltısına konuk olan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, ilimizde yapılan ihalelere ağır eleştirilerde bulundu. Yaylak, AKP için...

BÜYÜT

Ay Işığı Derneği’nin kahvaltısına konuk olan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, ilimizde yapılan ihalelere ağır eleştirilerde bulundu. Yaylak, AKP için “Adam adamdır olmasa da pulu, eşek eşektir olmasa da çulu” benzetmesi yaptı.

Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği cumartesi kahvaltısın dün Fuar içinde bulunan dernek binasında yapıldı. Dernek Başkanı Cihat Kaçamer’in ev sahipliğini üstlendiği kahvaltının bu haftaki konuğu MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak oldu. Dernek Başkanı Kaçamer, bu haftaki kahvaltıya geç kaldı. Kaçamer, Ay Işığı’nın maddi olarak durumunun iyiye gittiğini ve bunun da sevindirici olduğunu belirtti. Kaçamer, mikrofonu Yaylak’a verirken ismini yanlış telaffuz ederek “Selalettin” dedi.

AKP’YE SERT ELEŞTİRİ
Konuşmasında AKP iktidarlığını ağır dille eleştiren Yaylak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli’de yapılan ihalelerin, AKP’nin yalanlarla yaptığı süslemeli, önceden hesaplanan ihaleler olduğunu söyledi. Yaylak, “Ne gülecek halimiz var, ne de sevinç, coşku ve gurur ile geçirecek dakikalarımız. BDP’li bir milletvekilinin polise tokat atması, şanlı geçmişi olan Türkiye’ye yakışmadı. O tokadı Türkiye Cumhuriyeti yemiştir. O tokadı milletimiz yemiştir. Oyuna gelmeyin, tuzağa düşmeyin. Kocaeli’de dönen ranttan, çıkar ilişkilerinden, yapılan haysiyetsizliklerin hepsinden haberdarız. Görevimiz bunu vatandaşımıza anlatmak” dedi.

YAYLAK’A TEPKİ GELDİ
Yaylak, “Şuan tüm ihaleler AKP yandaşlarına, şakşakçılarına ve taşeronlarına verilmektedir. Ancak adam adamdır olmasa da pulu, eşek eşektir olmasa da çulu. Mevcut yönetim kasasını ve dalkavuklarının kasalarını doldurarak hakkımız gasp etmektedir. Bu ülke en büyük sıkıntıyı şimdi yaşamaktadır” diye konuştu. Ardından söz alan dernek üyesi Hüseyin Küçük, Yaylak’ı eleştirerek “Ay Işığı Derneği’nde şuana kadar kimse konuşmasını siyasi arenaya çevirmedi. Burası bunun yeri değil. Biz derneğimizle ilgili konuşmanızı ve yardımlarınızdan bahsetmenizi isterdik. Bu derneğin anlamı siyaset değildir” deyince ortalık bir anda gerildi.

KAÇAMER SAKİNLEŞTİRDİ
Dernek üyesinin eleştirisine cevap veren Yaylak, “Kesinlikle kendi partimin propagandası yapmadım. Dernek başkanımız zaten dernekle ilgili olan konuşmasını yaptı. Onun üzerine ekleme yapmak doğru olmaz. Ancak yine de bu konuşmamdan rahatsız olduysanız özür dilerim” dedi. Kaçamer ise, “Derneğimize konuk olarak gelen herkes istediği şekilde fikirlerin beyan edebilir. Biz herhangi bir siyasi partinin güdümünde değiliz. Burası serbest kürsüdür” diyerek gerilen ortalımı sakinleştirdi.

26 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR