KOÜ’de idari kurul toplantısı yapıldı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlında yapılan toplantıya ayrıca Prof. Dr. Faruk Erdem ve Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan da katıldı.  ...

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlında yapılan toplantıya ayrıca Prof. Dr. Faruk Erdem ve Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan da katıldı.

 

GÜNDEMDE ANLAŞILDI

Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen Şube Başkanı Sami Ayyıldız, teşkilatlanma sekreteri Uğur Öcal, Hastane Baş Temsilcisi Serkan Şahin, iş yeri temsilcisi Mahmut Demirkol ve temsilci Songül Toy Bora da toplantıda hazır bulundu. Yapılan görüşmeler sonunda ise gündem maddeleri üzerinde anlaşmalar sağlandı.

 

ALINAN KARARLAR

Buna göre kurumda görev yapan personellerin tedavisi için hastane polikliniklerinde 5 kişilik kontenjan ayrılması konusunda çalışma yapılmasına, ayrıca personelin kurum içi yer değişiklerinde kurumun nitelikli ve dengeli hizmet sunabilmesinin dikkate alınması ile çalışanın isteğinin dikkate alınması için çalışma yapılacağı belirtildi. Öte yandan riskli birim olan anjiyo ünitelerinin hastanede de aynı kategoride kabul edilmesi kararlaştırıldı.

 

ECZANELER 24 SAAT AÇIK KALACAK

Bu arada hasta yoğunluğu fazla olan ve bu sebepten servislerden ayrılamayan asistan hekimlere yemek bırakılması da görüşüldü. Servislerde yeterli ilaç bulunmaması nedeniyle eczanelerin 24 saat açık kalması konusunda inceleme yapılmasına karar verildi. Sistem hatası nedeni ile yemek hizmetlerinin aksatılmaması da karara bağlandı.

 

GÜVENLİK SAĞLANACAK

Hafta sonu servis saatlerinin sabah 08.45, hafta içi akşam servis saatlerinin 16.45 olarak değiştirileceği belirtildi. Yıllık izinlerini uzak illerde geçirecek olan personele yol izni verilmesi ve saatlik izinlerin 5’er günlük döner sermayeden etkilenmeyen günlerden düşülmemesi, geriye kalan yıllık izinden sayılması ve havalandırması yetersiz olan servislerde temiz hava sirkülasyonunu sağlayacak ortamın sağlanması konusu ele alındı. Sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması için de çalışma yapılacağı bildirildi.

12 Ekim 2017 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR