Kandıra Belediyesi’nden dev adım

Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü alt yapısı biten Kandıra merkez ve mahallelerinde üst yapı çalışmalarını daha ekonomik maliyetlerle yapmak ve...

BÜYÜT

Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü alt yapısı biten Kandıra merkez ve mahallelerinde üst yapı çalışmalarını daha ekonomik maliyetlerle yapmak ve burada kullanılacak malzemeyi elde etmek amacıyla taş ocağına konkasör (taş kırma, eleme tesisi)  tesisi kuruyor.

 52 km. uzunluğundaki sahil bandı ve Kocaeli’nin Karadeniz’e sınırı olan tek ilçesi Kandıra, son beş yıllık dönemde aldığı alt ve üst yapı yatırımlarını geleceğe taşımak adına önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.  933 km²’lik yüz ölçüme sahip Kandıra’nın altyapısı tamamlanan merkez ve çevre mahallelerinde üstyapı çalışmalarının ekonomik girdilerle hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli olan malzemeyi elde etmek amacıyla harekete geçen Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Karahasanlar Mahallesi mevkiinde bulunan Karahasanlar Taşocağına Konkresör tesisi kurmaya başladı.  Fen İşleri Müdürlüğü 2014 yılı yatırım planında projelendirilen hizmetler için gereken stabilize malzeme, 0.51 malzeme, mıcır ve taş tozunu bu konkresör yardımıyla üretmeyi ve üst yapı malzemesi olarak hizmet için kullanmayı hedefliyor. Kurulmakta olan 90’lık mobil aksamlı kırma-eleme tesisinin besleme kapasitesi ise 120-150 ton/ saat olacak.

 

BU TESİS ELİMİZİ GÜÇLENDİRECEK

Yapılması planlanan çalışmalar ve kurulan tesis hakkında ortak açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve Fen İşleri Müdürü Yasin Ergün, 933 km2’lik geniş bir coğrafyada 96 mahalleye hizmet vermek amacıyla geleceğe yönelik plan ve projeler yaptıklarını ifade ederken, “Bu tesis ilçemizde bulunan özellikle çok deforme olmuş köy yollarının onarım ve bakımında büyük rol oynayacak.  Programa alınan acil yapılması gereken mahalle yolları ve diğer fen işleri hizmetlerinde kullanılacak malzemeyi bu konkresör tesisi sayesinde üretmeyi hedefliyoruz.  Mahalle ağ yolu bakımından oldukça geniş olan Kandıra’da merkez ve çevre yollarının bakımlı hale gelmesi bizim için önemli. Kandıra’nın tüm yol ağında kullanılacak asfalt ya da beton altı mıcır malzemesinin daha ekonomik girdilerle sağlanması bizim için hayati önem arz ediyor.  Bu tesis elimizi güçlendirecek büyük bir adım olacak. Nakliye giderimiz olmayacak. Çok daha ekonomik girdilerle hizmet etme imkânı bulacağız” dediler.

01 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR