Atamalar ölüm sebebi

Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Tarım Orman İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş İzmit Orman İşletme Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiği basın açıklama...

BÜYÜT


Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Tarım Orman İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş İzmit Orman İşletme Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında 2011 yılında yürürlüğe giren atama ve yer değiştirme kanununun ölüm sebebi olduğunu vurguladı.
Uzun yıllar orman muhafaza memurluğu yapan Haydar Balcı’nın cenazesine katıldıktan sonra İzmit Orman İşletme Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştiren Tarım Orman İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş “ Ülkemizde ormancılık zor şartlarda yapılıyor. Kuralsızlık ve hukuksuzluk hat safhada. 173 yıllık bir meslek olan ormancılık ne yazık ki o kadar zor şartlarda yapılıyor ki dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulamanın eşi benzeri yok” dedi.
AİLE DÜZENLERİ BOZULDU
Sözlerine devam eden Durmuş, “17 Ağustos 2012 tarihinde atama ve yer değiştirme ile ilgili bir kanun çıktı. Müdürlüklerde çalışan onlarca arkadaşımızın eğitim, sağlık ve aile yapıları düşünülmeksizin yerleri değiştirildi. Aile düzenledi bozuldu. Şok etkisi yaratan bu uygulama sonucunda çoğunluğu yaşlı olan 8 arkadaşımız vefat etti. Bunlardan 1 tanesi intihar, 1 tanesi beyin kanaması diğer arkadaşlarımız da kalp krizinden vefat etti” şeklinde konuştu. Durmuş, atama ve yer değiştirme kanunu konusunda siyasilerin vicdanlarını yoklaması gerektiğini ve ölümlerin sorumlusu olduklarını belirtti.
ORMANLAR ÖZELLEŞTİRİLİYOR
Orman muhafaza memurlarının 10-12 saat haftanın 6 ile 7 gün çalıştırıldığını ifade eden Durmuş, “2011 yılında sendika olarak bu durumu mahkemeye taşıdık ve haklı bulunduk. Muhafaza memurlarının 5 gün ve 8 saat çalışmaları resmi olarak onaylandı. Fakat uygulamaya geçirilemedi. Ormanlarımız özelleştirilmek isteniyor. Ticarileştirilmek isteniyor. Eminin ki gezi parkına sahip çıkan onlarca vatandaşımız bu konuya da sahip çıkacaktır” dedi. Durmuş son olarak gerekirse özelleştirme ile ilgili dava açacaklarını vurguladı.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR