“İşsizlik ve yoksulluğu çözeriz”

      CHP Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, önceki gün Gebze’de bir dizi ziyarette bulundu. Başkan adayı Tarhan, ilçede bulunan Düzceliler Derneği,...

BÜYÜT

 

 

 

CHP Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, önceki gün Gebze’de bir dizi ziyarette bulundu. Başkan adayı Tarhan, ilçede bulunan Düzceliler Derneği, Mimar Sinan Mahallesi Bitlisliler Derneği ve Erzurum Çat Derneği yöneticileri ile bir araya geldi. Tarhan’a ziyaretlerinde ilçe başkanı Sedat Tatar da eşlik etti.

 

İŞSİZLİK ÇÖZÜLECEK

Gebze’nin sorunları hakkında konuşan Tarhan, yoksulluk ve işsizlik konusuna vurgu yaptı. Kocaeli gibi ülkeye büyük değer katan bir kentte yoksulluğun kader olmadığını savunan Tarhan, “Kocaeli gibi bir kentte yoksulluk ve işsizliğin olması düşündürücüdür. Gebze otel olarak kullanılıyor. Hiçbir sosyal aktivitesi yok. Bu kente yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Milletimiz beni bu göreve layık görürse göreve geldiğimde ilk işim yoksulluk ve işsizliği çözmek olacak” dedi.

 

PARTİ GÖZETMEYİN

Vatandaşları yerel seçimlerde parti gözetmeksizin, adayların kriterlerine göre seçim yapmaları konusunda uyaran Tarhan, “Ben bütün partilerin yaşamasını, bütün partilerin bayrağının dalgalanmasını istiyorum. Ancak yerel yönetimlerde parti gözetmeksizin adayların liyakat kriterlerine göre seçilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

RANTA İZİN YOK!

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da konuşan Tarhan, “Ben buralarda büyüdüm. Bu gecekonduları biz kurduk. Birileri rant elde etmek, birilerine peşkeş çekmek için kentsel dönüşüm adı altında benim vatandaşımı mağdur edemez. Buna müsaade etmeyeceğiz. İmar sorununu mutlaka çözeceğiz” dedi.

 

28 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR