Kuru “Başarı bir ekip işidir”

          Bir konaklamayı eşsiz hale getiren aslında odalarda yaşadığınız konforun size sağladığı rahatlama duygusu ve odaların temizliğinin verdiği f...

 

 

 

 

 

Bir konaklamayı eşsiz hale getiren aslında odalarda yaşadığınız konforun size sağladığı rahatlama duygusu ve odaların temizliğinin verdiği ferahlıktır…

 

İşte Ramada Plaza İzmit Otel’inin de İzmit’in “en konforlu İş Oteli” olmasını sağlayan gizli kahramanlarımızdan Odalar Bölümü Müdürü Fahrettin Kuru ile sizin için görüştük.

 

 

Kendinizden bahseder misiniz? Turizme nasıl başladınız?

 

1979 Kocaeli doğumluyum. İlkokul-ortaokul ve liseyi Kocaeli’de tamamladım. Sonrasında İngiltere Liverpool kentine gittim. Liverpool bir liman kenti olduğu için turizm oldukça gelişmişti. Benim de turizm dikkatimi çekmeye başladı. Turizmle ilgili birkaç kursa katıldım. Turizm bende bir tutku haline gelmeye başladı. Sonrasında 2005-2008 yılları arasında Liverpool John Moores University’deki eğitimimi tamamladım. Liverpool kentinde otel ve restoranlarda hizmet sektöründe yer aldım. Yurda dönme kararı aldım ve dönünce Ramada Plaza İzmit Otel’ine başladım.

 

 

Neden Ramada Plaza İzmit?

 

Kariyerimle ilgili beni bir üst seviyeye taşıyacak olan tek adres Ramada Plaza İzmit olarak düşündüm. Benim de turizm sektöründeki deneyimlerimi Ramada Plaza İzmit markasına artı değerler katacağı düşüncesindeyim. Bu şekilde de ilerliyor…

Ramada, uluslararası bir zincir. Dünyada birçok ülkede yer alıyor. Türkiye’de de yatırımlarıyla her geçen gün sayısını artırarak büyümeye devam ediyor. Kocaeli’de uluslararası zincir otel olarak yer alan tek isim Ramada Plaza İzmit…

Sonuçta burada uluslararası bir markanın çatısı altındasınız ve insanlara güven verdiğiniz en önemli noktalardan biri de bu oluyor. Misafirlerimiz burada nasıl bir hizmetle karşılaşacaklarını biliyorlar. Bu bilinç ve memnuniyet doğrultusunda da bizi tercih ediyorlar.

Ramada Plaza olarak biz de tercihleri en iyi şekilde cevaplandırmayı, misafirlerimize konforlu keyifli bir konaklama imkanı sunmayı amaçlıyoruz. Şehrin yaşam merkezinde misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri eşsiz bir mekan sunuyoruz.

 

 

Ramada Plaza İzmit artık iş dünyasının vazgeçilmez adresi… Ramada Plaza İzmit sizce İzmit’teki iş dünyasının vazgeçilmez adresi haline hangi özellikleri ile geldi?

 

Otelimiz genelindeki sıcak ortam misafirlerimde kendi evlerindeymiş hissini yaratıyor. Tekrar İzmit bölgesine geldiklerinde konaklamak için Ramada Plaza İzmit’ten başka bir adres düşünmüyorlar.

Tabii ki bu bir ekip işi… Tüm kadromuzun misafir memnuniyeti odaklı olması misafirlerimize “kendilerini evimizde ağılıyormuşuz” hissini yaratıyor. Ayrıca Ramada Plaza İzmit kendi standartları gereği, iş dünyasında yer alan misafirlerin konaklarken ihtiyaç duyabileceği tüm detayları karşılıyor. Örneğin odalarda bulunan ütü ve ütü masası her gün işe gidecek kişiler için oldukça önemli bir detay… Bazı odalarımızda bulunan çalışma masası ve istisnasız her odada bulunan ücretsiz çay-kahve takımı, odalardaki kesintisiz wi-fi internet olanağı iş için otelimizde konaklayan misafirlerin akşamları odalarında da çalışma imkanı sunuyor.

 

 

Bize biraz Ramada Plaza İzmit Oteli’ndeki “konforlu konaklama” imajını açıklayabilir misiniz?

 

Çağdaş hatları ve minimalizmi profesyonel bir sadelik içerisinde sunan Ramada Plaza İzmit, misafirlerine kendilerini evlerinde hissettirecek bir konaklama imkanı sunuyor. Birbirinden farklı 147 Superior Oda, 16 Deluxe Oda, 3 JuniorSuit, 3 CornerSuit, 7 SeniorSuit, 4 Teras Suit ve 2 Engelli Odası olmak üzere toplam 182 modern odası ile şehrin yaşam merkezinde yer alan otelimiz misafirlerimizin hoşça vakit geçirmesini sağlayacağı eşsiz bir mekan halini alıyor.

Her misafirimizin en temel isteği tabii ki “temiz ve konforlu” bir oda... Ramada Plaza İzmit ailesi olarak sunduğumuz servislerle biz temiz ve konforlu odanın çok çok ötesinde hizmet veriyoruz.

Röportajın başında da belirttiğim gibi bu bir ekip işi… Odalar Bölümü Müdürü olarak, hem ön büro hem oda hizmetleri “konforlu konaklama” imajının arkasındaki gizli kahramanlar olarak kocaman bir ekip olduğumuzu belirtirim. Ekibimde yer alan Ön Büro Şefimiz Mehmet Zafer Er ve Housekeeping Şefi Büşra Yılmaz dirsek temasında bulunduğum yegane kişiler…

 

 

İzmit’teki turizm anlayışı sizce nasıldı ve ne yönde ilerliyor?

 

Yıllarını bu sektöre adamış biri olarak Kocaeli bölgesindeki turizmin gelmesi gerektiği noktayı şu şekilde özetleyebilirim: “Kendi sınırlarınız içinde hizmet verdiğiniz takdirde otelinize, kendi sınırlarınızın dışına çıkarak bölgeye hizmet verdiğiniz zaman ise bölge turizmine katkıda bulunuyorsunuz.”

Son dönem Kocaeli bölgesinde otel sayısında bir artış söz konusu… Tabii ki bu otellerden en uygun fiyata, en iyi servisi veren ayakta kalmayı başaracaktır. Bu otellerde yer alan tüm personel ve yöneticiler kendi otellerinin dışına çıkarak bölgeye hizmet verdikleri takdirde bölgenin turizmi de doğru orantılı şekilde gelişecektir.

06 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR