Siyasetçiler AKP mitingini değerlendirdi

İlimiz siyasetçileri AKP Genel Merkez Gençlik Kolları’nın önceki gün Gebze’de düzenlediği mitingi değerlendirdi. AKP sonuçtan memnunken, muhalefet par...

BÜYÜT

İlimiz siyasetçileri AKP Genel Merkez Gençlik Kolları’nın önceki gün Gebze’de düzenlediği mitingi değerlendirdi. AKP sonuçtan memnunken, muhalefet partileri, ‘Taşıma kalabalık” diyerek mitingi eleştirdi.

AKP Genel Merkezi Gençlik Kolları’nın önceki gün Gebze Standı’nda düzenlediği 10. Gençlik Şöleni’nin ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile muhalefet partilerinin il başkanları mitingi değerlendirdi. 72 bin kişiyi hedefleyen AKP, beklediği sayıyı yakalayamazken, İl Başkanı Mahmut Civelek, sonuçtan memnun kaldıklarını açıkladı. Daha önce yapılan açıklamalardan farklı olarak 70 bin kişiyi hedeflediklerini ve bu sayıyı yakaladıklarını söyleyen Civelek, mitingin coşkulu geçtiğini ifade etti.

MUHALEFETTEN ELEŞTİRİ
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’nin iktidar olmanın nimetlerinden yararlandırdığını, taşımayla bu sayıya ulaştıklarını belirtti. Kuşkan, “Bizler taşıma olmadan miting yapacağız” dedi. MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ise Gebze Stadı’nda 25 bin kişi olduğunu iddia ederken, HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla mitinge insan taşındığını söyledi. Pekcan ayrıca miting için harcanan paralara dikkat çekti.

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek GEBZE EN KALABALIK MİTİNGİ GÖRDÜ
“Belirlediğimiz 70 bin hedefimize ulaştığımıza inanıyorum. Bu kalabalık oldukça coşkuluydu. Başbakanımızın geç gelmesi sonrasında her mitingde olduğu gibi sona doğru çözülmeler oldu. Hava sıcaktı. Bununla ilgili olarak su ve şapka takviyelerinde bulunduk. Özellikle saha içerisinde olanlara özel ilgi gösterildi. Halkımız Başkanımızla buluştu. Teşkilatımız büyük bir başarı elde etmiştir. 15-20 gün öncesinde miting çalışmaları başladı. Ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gebze en kalabalık mitingi görmüştür. Başka bir siyasi böyle bir kalabalık toplamış olsaydı. Anlı şanlı törenlerle kutluyor olacaktı. Arkadaşlarımızı tebrik ettik çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

KOŞTURA KOŞTURA OLDU
Başbakanımızla selamlaşma dışında özel görüşme yapamadık. Büyükşehir Belediyesi’nin 141 proje açılışına dahi katılamadı. Bursa mitingine katılmak üzere gitti. Biraz koştura koştura bir miting oldu. Başbakanımıza verilen raporların olumlu olduğunu biliyoruz. Helikopterle gelirken sahanın kalabalığını gördü. Kendisi bizleri tebrik etti. Memnun olmasaydı bunu belirtirdi. Başbakanımız yanında bulunan ekip de memnuniyetini dile getirdiler. Bu da bizim için önemlidir. Medya elinden geldiğince güzel yansıtmıştır. Medya orada gördüğünü yorumsuz olarak yansıtmalıdır. Kişiler kendi köşelerinde gereken yorumları yapmalıdırlar. Haberlerin içeriğine yorum katmamaları gerekiyor. Yerel basınımız tarafından gereken hassasiyet gösterilmiştir.”

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan TAŞIMA KALABALIK
“AKP hem hükümeti hem de belediyeleri elinde bulunmaktadır. Bunun içinde her yerden imkanlar sağlanmaktadır. İstedikleri yerden adam taşımaktadırlar. Gebze ilçesinde yapılan mitinge diğer illerden de katılımlar olmuştur. Bununla birlikte kentten fazla kişi katılmamıştır. Bu da taşıma kalabalık olduğunu gösterir. Bizler taşıma olmadan miting yapacağız. AKP’nin mitingi coşkulu olmayan bir miting olmuştur. Bizimkisi daha coşkulu ve sadece Kocaeli’den katılımlarla olacak.”

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak 72 BİN BEKLİYORLARDI 25 BİN KİŞİ GELDİ
“AKP Teşkilatları şölen ve mitingi için günler öncesinden açıklamalar yapmaya başladılar. 72 bin kişi bekliyorlardı. Gebze Stadı’na 25 bin kişi geldi. Bu da vatandaşların kendileriyle ne kadar ilgili olduğunu göstermektedir. 81 ilden gelenler oldu. Bizim mitinglere baksınlar. Biz de Kocaeli’de miting yapacağız. Genel Merkezimizle görüşmelerimiz devam ediyor. Kocaeli – Yalova ve Sakarya üçgeninde Genel Başkanımız Bahçeli tarafından miting yapılacaktır. Genel başkanımızın mayıs ayı sonu veya haziran ayı başı gibi kentimize gelmesi planlanıyor.”

HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan BÜYÜKŞEHİR HESAP VERMELİ
“Mitingle ilgili değerlendirme yapmıyorum. Büyükşehir Belediyesi imkanları kullanılarak oraya insanlar getiriliyor. Seçim çalışmaları bu şekilde yapılmaz. En çok tanınan parti AKP, bununla birlikte Başbakan Erdoğan da tanınan bir isim. Buna rağmen harcanan paralara bakın. Halk bu durumu olumlu karşılamıyor. Kent genelinde her yerde pankartlar afişler asıldı. Bunlar sadece hazine yardımlarıyla olacak şey değil. Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları da kullanılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bunun hesabını vermelidir. Benim evimi dahi arayarak mitinge davet yapıldı. Umduklarını bulamadılar. Projeler, ülkenin geleceğinin konuşulması gereken mitingde kasetler konuşulmuştur.”

23 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR