TUSKON 4. Genel Kurulu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 4. Genel Kurulu dün WOW Otel'de yapıldı. KASİAD Türkiye'deki ağı olan 172 dernek ile TUS...

BÜYÜT

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) 4. Genel Kurulu dün WOW Otel'de yapıldı. KASİAD Türkiye'deki ağı olan 172 dernek ile TUSKON Genel Kurulu'na katıldı. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN, TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen BAĞIŞ ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen genel kurul, yapılan konuşmalarla gündemde ilk sırada yer aldı.
Başbakan Erdoğan'dan önce konuşan TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur MERAL, yeni anayasa konusunda hükümetten beklentilerini aktarırken salonda bulunan Başbakan Erdoğan'a şöyle seslendi: "Son 3 seçimde olduğu gibi takdir milletimizindir. 4+4+4 hususunda arkanızdayız. Vesayetçi 28 Şubat uygulamasının kaldırılmasından ötürü son derece mutluyuz."
TUSKON Başkanı'nın ardından bir konuşma yapan TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ise Türkiye'nin ekonomik alanda kaydettiği başarıya dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, "Türkiye tarihin en hızlı büyüyen ülkesi olarak dünya şampiyonu oldu. Bu başarı hikayesindeki ana unsur 10 yıldaki güven ve istikrar oldu. Ben huzurlarınızda bu işin mimarı olan sayın Başbakan'a şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasından sonra programda konuşan Başbakan Erdoğan, son yıllarda karanlık güçlerle nasıl mücadele verdiklerini anlattı. Hükümetin arkasına karanlık güç odaklarını almadığını, tam tersine onların üzerine gittiğini söyleyen Erdoğan, seçkinlerin hükümeti olmadıklarını ifade etti. Erdoğan, "Hak sahibi olanların hizmetkârı olduk. Bu hükümet, yetimin hakkını, garip gurebanın emanetini gözetti.Bu hükümet hazineyi boşaltan değil, hazineyi dolduran, kamu bankalarını zarara uğratan değil, kâra geçiren bir hükümet oldu." dedi.
KASİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Komite Başkanları ve üyelerin de yoğun katılımlarıyla gerçekleşen ve oldukça başarılı geçen programda KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdulbaki Karaman, bir arada olmanın ve birlikte hareket etmenin gücünü her türlü platformda hissettiklerini belirtti. Karaman, bugün TUSKON'un genel kurulunda binlerce üye ile bir arada olmanın haklı gururunu yaşadı. KASİAD olarak yerelde oluşturdukları değeri uluslararası platformda da en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade eden Karaman, federasyonumuz MARİFED ve konfederasyonumuz TUSKON ile TUSKON'un gücünü, uluslararası çalışmalarını, sanayici ve işadamlarının da desteğini alarak temsil ediyoruz. Bugün burada genel kurulumuzda yanımızda olan tüm kent protokolüne ve üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına son verdi.

03 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR