KONGRE İÇİN SEÇİM KOMİSYONU OLUŞTU YÖNETİM İÇİN HAVUZ AÇILDI

AKP’nin 14 Temmuz’da gerçekleşecek olan il kongresi için dün cvlerin verildiği havuz açıldı. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kaç kişinin cv verdiğini a...

BÜYÜT

AKP’nin 14 Temmuz’da gerçekleşecek olan il kongresi için dün cvlerin verildiği havuz açıldı. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kaç kişinin cv verdiğini açıklamazken, 30 kişilik oluşturdukları seçim komisyonu ile start verdiklerini kaydetti.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) İl Başkanı Mahmut Civelek, dün yaptığı açıklama ile 14 Temmuz’da yapılacak il kongresi için çalışmalarına başladıklarını ve havuzu açtıklarını kaydetti. Civelek, havuza kaç kişinin başvurduğu açıklamazken, seçim komisyonu oluşturdukların ifade etti. Civelek, “Çalışmalara başladık. Yeni yönetim için istişareler ediyoruz. Yönetim için oluşan havuzdaki cvleri gözden geçiriyoruz. Bu iş yeni başladığı için daha fazla aitsek ve talep olacak. Kongremiz 14 Temmuz’da olacağı için daha süremiz var ve yavaş yavaş değerlendiriyoruz” dedi. Civelek, Mehmet Eryürek’in kongre için 15 gün kaldığına dikkat çekerek, daha 45 günü olduğunu kaydetti.
“BU BENİM YÖNETİMİM DEĞİL”
Civelek, acelelerinin olmadıklarını kaydederek “Önemli olan kaliteli bir şekilde listemizi oluşturmak. Havuzda ne kadar sayı var o önemli değil. Azlık ya da çokluk kişilerin değerlerine göre değişir. Her şeyiyle kapsayacak kaliteli bir liste oluşturmak amacımız var. Benim tercihim üniversite mezunu olmasıdır ama bu yanlış anlaşılmasın. Her kesimden esnafı sanayicisi 50 kişimizi oluşturmamız lazım. İlçelerimizi de temsil edecek bir şekilde olacak. Bazen beni arıyorlar ve cv doldurmamıza gerek var mı siz evet deseniz tamam diyorlar. Ama böyle değil. Eğe öyle olsaydı bu Mahmut Civelek’in listesi olurdu. Benim evet ya da hayır deme olayım yok. Bizler istişare edip ondan sonra listemize alacağız” dedi.
50 KİŞİ DEĞİŞMEYEBİLİR
Civelek, 50 kişilik yönetimin hepsinin de değişmeyeceğini ifade ederek, “50 kişi peşinde değiliz ki zaten 50 kişilik mevcut yönetimimiz var. Ama ne olur bazı değişiklik yapmak gerekir. Bütün yönetimin yeni olması diye bir kaide yok. Kongremize gelecek olan başbakanımın gündemi ile ilgili ise bir program oluşmadı son 3 gün içerisinde oluşur. Hatta son ise tamamen değişir. Bizde İstanbul Arena’daki gibi bir seçim istiyoruz. Başkanımız Kocaeli’nde ziyaretlerde bulunacak. Kongre sonrasında birlik ve beraberliğimiz artacak. Seçim için ilçelerle buluşuldu oralarda aynı heyecan var. Tüm kademeleri kapsayan bir seçim olacak” dedi.
YAYLAK GEÇMİYOR- MUŞ
MHP İl Başkanı Cemalettin Yaylak’ın AKP’ye geçmesinin gündemde olmadığın dile getiren Civelek, Yaylak’ın gönlünde ne yattığını bilmediğini ifade etti. Civelek, diğer partilerin il başkanları ile iyi geçindiklerini kaydederek, dostluklarının makamdan değil insani boyut dolayısıyla olduğunu ifade etti. Civelek, “Diğer partilerde de birçok aday var sürekli birbirlerine laf atıyorlar. Ama bizde tek aday ve aday etrafında birleşerek daha iyi nasıl yapabiliriz bunu tartışıyoruz. Pazar günü de CHP ve MHP’nin il kongreleri olacak. Şimdiden onlara hayırlı olsun diyorum. SP İl Başkanı Ahmet Kul ise istifa etmiş. Onun için ise aradım ve konuştuk” dedi.
SEÇİM KOMİSYONU OLUŞTU
14 Temmuz’da gerçekleşecek olan seçim için Civelek seçim komisyonu oluşturduklarını kaydetti. Seçim Komisyonu Başkanı Hüseyin Demir ise komisyon çalışmalarına önceden başladıklarını ifade ederek, komisyon altında yer alan başlıkları dile getirdi. Demir, komisyonun katılım, tanıtım-medya, ulaşım, salonun düzeni ve satın alma olmak üzere 5 başlıktan toplam 30 kişiden oluştuğunu söyledi. Demir,” Bu 5 başlığın altında birçok alt başlık var. Seçim için birçok toplantı yapıldı ve tam anlamıyla start verildi” dedi.

01 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR