Tüysüzler mağdurlarına kötü haber!

Açıklamada davada yargılanan kişilerin televizyon ile bir ilgisinin bulunmadığı ve şikayetçilerin mağduriyetinin şirketleri üzerinden giderilmeyeceği...

Açıklamada davada yargılanan kişilerin televizyon ile bir ilgisinin bulunmadığı ve şikayetçilerin mağduriyetinin şirketleri üzerinden giderilmeyeceğini söyledi.

 

27 Haziran 2014 tarihinde sahibi oldukları Sarraf Tüysüzler adlı iş yerini kapatarak, vatandaşlardan topladıkları para ve altınlarla kayıplara karışan Tüysüz kardeşlerle ilgili yargı süreci devam ediyor. Toplam 636 kişinin davacı olduğu Cemalettin Tüysüz, Cengiz Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz kardeşler, para ve altınlarını kaptıran şahısların şikayetleri sonucu 8 Temmuz 2014 tarihinde teslim olmuş, bir süre tutuklu kaldıktan sonra avukatlarının yaptığı itiraz ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

 

CEMALETTİN TÜYSÜZ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Toplam 636 mağdurun şikayette bulunduğu dava ile ilgili olarak Tüysüz kardeşlerden Cemalettin Tüysüz imzası ile bir açıklama yapılmış, yasal sınırlar dahilinde bulunan tüm mağdurların haklarının telafi edileceğini dile getirdi. Bu açıklamanın ardından Tüysüz kardeşlerin akrabalarının yönetiminde bulunduğu Kocaeli TV’den konu hakkında bir açıklama geldi.

 

“KOCAELİ TV İLE BAĞLARI YOK”

Yapılan açıklamada, dava ile ilgili olarak ismi geçen mağdurların talep ve beklentilerinin Kocaeli TV’nin sahibi olduğu şirket üzerinden karşılanamayacağını, olayla ilgili yargılanan kişilerin Kocaeli TV ile herhangi bir bağlarının bulunmadığının altı çizildi.

 

KOCAELİ TV’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Malum olduğu üzere Kocaeli TV logosu altında televizyon yayımcılığı alanında uzun yıllardır Kocaeli halkına hizmet vermekteyiz. Televizyon yayımcılığının kendi zorluklarına eklenen ve doğrudan bizimle ilgili olmasa da, bizi de etkileyen güçlüklere rağmen bu hizmet çabamızı sürdürme kararlılığımızdan bir şey kaybetmedik.

Hissedarları arasında şirketimiz hissedarlarından bazılarının akrabalarının da yer aldığı Sarraf Tüysüzler Altın ve Mücevherat şirketinin iflası sonrası yaşanan gelişmeler de bu zor anlardan birisiydi. Bu süreçte yasal bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen tarafların zarar görmemesi adına iyi niyetle çaba sarf ettik. Ne var ki, bu yöndeki iyi niyetimizin suiistimal edildiği Sarraf Tüysüzler Altın ve Mücevherat Şirketi hissedarlarından bazılarının Kocaeli TV adına haksız ve yetkisiz taahhütlerde bulunduklarının anlaşılmasıyla yakın zaman evvel açığa çıktı. Bu duruma bağlı sebeplerle aramızda oluşan ihtilaf yargıya intikal etmiş haldedir.

Özelde müflis Sarraf Tüysüzler Altın ve Mücevherat Şirketi mağdurlarının ve genelde Kocaeli halkının dikkatine sunmak istediğimiz husus müflis Sarraf Tüysüzler’in hiçbir hissedarının Kocaeli TV bünyesinde hissesi, görevi ve yetkisi bulunmadığı gerçeğidir. Her nam ve suretle olursa olsun Kocaeli TV yetkilileri dışında birisinin Kocaeli TV adına bulunacağı taahhüdün yasal açıdan hiçbir geçerliliği/bağlayıcılığı olmayacağı gibi, süreçteki iyi niyetli çabaları istismar edilen Kocaeli TV hissedarları/yetkilileri de haksız ve geçersiz taahhütlerin maddi ve manevi sorumluluğunu kabul etmeyecektir.

Kocaeli TV yönetimi şu ana kadar yaşanan mağduriyetin artmaması ve yeni mağduriyetlere sebep olunmaması adına işbu açıklamayı kamuoyunun dikkatine saygıyla sunar.”

23 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Osman - Turgay tüysüz paraları kuyumcu dükkanında sen toplamadınmı.görüşürüz bir gün elbet.

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
06

Ahmet - Saraaf Tüysüzler'de KocaeliTV'de eminim şu an lüks içinde yaşıyordur. Ama vatandaş beş parasız açıkta kaldı. Verecek olan çoktan borcunu verirdi...

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
05

Arif - Turgay Tüysüz kendi rahatı için hem ailesini hemde vatandaşları zor durumda bırakıyor kaldı ki babası kendi cebinden mi vermiş agalık paralarını!

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
04

izmitli - Bu adamlar kimseye ödeme felan yapamayacaklar cemalettin her dava sonrası bir aciklama yapiyor geçen yaptığı açıklamada da atıp tuttu kime ne ödeme yapmış bu zamana kadar kimseye 5 kuruş odemiyorlar hala insanları kandırma derdindeler

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
03

Osman - Kocaeli tv ile tüysüzler kuyumculuk ayrı şirketlerdir arkadaşlar bunu bileilim

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
02

tefeee - Yanlis yazdiniz heralde kimin bogazindan gectiyse olacakti

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
01

magdur - sıkıntı yok Allah var!

kimin boğazından geçiyorsa ordan cıksın ;)

Yanıtla . 0Beğen 23 Kasım 17:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR