Kanadalı işçiler destek için İzmit’te

        Stephan Mchugh ve Deborah Elizabet Amos isimli Crown Bevcan işçileri Kanada’da yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri grevi, dünya kamuoyuna duyurmak...

 

 

 

 

Stephan Mchugh ve Deborah Elizabet Amos isimli Crown Bevcan işçileri Kanada’da yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri grevi, dünya kamuoyuna duyurmak ve Türkiye Crown işçilerine destek olmak amacıyla ilimize geldi. Bu kapsamda Birleşik Metal-İş Sendikası’nda genel başkan Adnan Serdaroğlu, genel sekreter Selçuk Göktaş, Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı ve sendika üyeleriyle bir araya gelen Kanadalı işçiler, yaşadıkları süreci aktararak sendikalaşmanın önemine değindiler.

 

YOLUMUZU SÜRDÜRECEĞİZ

Haluk Efe, Mustafa Bayram, Mehmet Akbaş ve Ahmet Dal isimli ilimizdeki Crown işçisinin hiçbir gerekçe sunulmadan işten çıkarıldığını belirterek sözlerine başlayan Adnan Serdaroğlu, “Sendikalaşma oranlarını düşürme politikaları arttı. Sınıfsal karakterimize uygun olarak yolumuzu sürdüreceğiz. Crown iki yıldır örgütlenmemizi sürdürmeye alıştığımız ve büyük kazançlar elde eden bir holding” diye konuştu.

 

TUTUM DEĞİŞMEDİ

Fabrikanın sendikalaşmaya karşı bir duruş içinde olduğunu da belirten Serdaroğlu, “Yasa boşluklarından yararlanmaya çalışılarak 2 yılı aşkın süredir sendikalaşma hakkı engellenmeye çalışılıyor. İşçiler iki yıldır oyalanıyor. Bugün önümüzde bir hukuki engel bulunmamasına rağmen tutum değişmedi. İşten çıkarılan arkadaşların çıkış gerekçesi hala belirtilmedi. O arkadaşların hukuki sürecini sürdürüyoruz. Yargıtay kararın ardından fabrika yetkilileriyle toplu iş görüşmeleri sözleşmesini konuşacağız” dedi. 

24 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR