Muhtarlara SESSİZ KALMAYIN çağrısı!

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar önceki gün Körfez İlçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.  CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar v...

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar önceki gün Körfez İlçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.  CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve ilçe yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyaret de Akar’ın ilk durağı geçtiğimiz hafta Meclis’te kendisini ziyaret eden Körfez Muhtarlar Derneği oldu. Dernek Başkanı  Yusuf Yanar ve İlimtepe Muhtarı Kazım Elmas’la ilçede yapılması gündemde olan Çöp Fabrikasına ilişkin görüş alışverişinde bulunan Akar muhtarların bu konuda sessiz kaldığını belirtti.

 

MUHTARLAR RAHATSIZ

Geçtiğimiz hafta Meclis ziyaretinde muhtarlara sitemde bulunan Akar, muhtarları tek tek aradığını, mektup da gönderdiğini, ancak muhtarlardan kendisine geri dönüşlerin az olduğunu belirtmişti. Bir hafta sonra kendilerini ziyarete gelen CHP Milletvekili Akar’a, ilçe de yapılması planlanan Çöp fabrikasına ilişkin rahatsızlıklarını dile getiren Yusuf Yanar, ilçede otogar, otopark ve üst geçit gibi problemlerinin de bulunduğunu belirterek destek istedi.

 

ÇÖP FABRİKASI OLAYI

Akar da özellikle Çöp fabrikasına ilişkin, “En çok çöpü çıkartan Körfez ve Derince ilçeleri olduğu için, çöp fabrikasının bu bölgeye yakın olacağının kent yöneticileri tarafından düşünüldüğünü, ulaşım ve nakliye maliyetinin de bu konuda önemli faktör olduğunu, burada da hiç para vermeden alacakları orman arazisi var ve her yerden ulaşım için uygun diye düşündüler. Oysa, Körfez zaten sanayiye doymuş, tek nefes alınacak ve kaçacak yeri olan İlimtepe’nin seçilmesi yanlış. Elbette çöp fabrikası olmalı, ancak yer olarak maliyetten önce insan faktörünün düşünülmesi gereklidir” dedi.

 

“SESİNİZİ YÜKSELTİN”

Akar, daha önce Derince Limanına ilişkin yapılan protestolara özellikle muhtarların katılımının olmamasının üzücü olduğunu söyleyerek, “Sizler sesinizi çıkartmalısınız, kent yöneticilerine ve milletvekillerine de bu konudaki şikayetlerinizi iletmelisiniz, muhtarlar olarak birleşip sesinizi yükseltmelisiniz ki bir şeyler değişebilsin” dedi. Bu konuda CHP  Milletvekilleri olarak her zaman kendilerine destek vereceklerini belirten Akar, Mecliste de konuyu gündeme getireceğini söyledi.

10 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

F ilimtepe - İlimtepe'ye özel üniversite yapıldı yapılacak...Hastane yapılacak...Lise yapılacak...Alışveriş merkezi yapılacak...derken Çöp Fabrikası yapılacak .

Yanıtla . 0Beğen 10 Nisan 10:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR