Sanatçı Bünyamin Aksungur Aydınlar Ocağı’nda

    Otel Asya’daki toplantıda TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur, Azerbaycan’dan Kazakistan’a, Türkistan’dan Rumeli’ye, Kırım’dan Kerkük’e kadar geniş co...

BÜYÜT

 

 

Otel Asya’daki toplantıda TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur, Azerbaycan’dan Kazakistan’a, Türkistan’dan Rumeli’ye, Kırım’dan Kerkük’e kadar geniş coğrafya içerisindeki Türkün Ortak Sesi ve Sözü, Dilimiz ve Türkülerimizi seslendirirken, aralarda anlattığı anekdotlar toplantıya katılanlara zaman zaman duygulu anlar yaşattı. “Altaylardan Balkanlara, Sibirya'dan Kerkük'e kadar çok geniş bir coğrafyada çalınıp söylenen Türk müziği, bizim ortak dilimiz, ortak paydamız ve milli kimliğimizdir” diyen Bünyamin Aksungur’un çok beğenilen Konser-Konferansı geç vakitlere kadar sürdü.

ÇOK SAYIDA İZLEYİCİ

Toplantıya Aksungur’un akrabası Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu, Türk Eğitim-Sen 1.nolu Şube Başkanı Süleyman Pekin, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Pusula Düşünce Derneği Başkanı Volkan Şenel, İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Kandıralılar Derneği Başkan Vekili Doç. Dr. Mehmet Bayrak, eski KOTO Başkanı Nihat Gürer, TÜRKAV Başkanı Reşat Öktem, eski Bahçecik Belediye Başkanı İbrahim Gencer, Olimpiyat Yıldızları Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Türk Kamu-Sen İl Temsilcisi Veysel Uluman, Yalova Üniversitesi öğretim görevlisi Yunus Özen ve çok sayıda Aydınlar Ocağı üyesi katıldı.

BÜNYAMİN AKSUNGUR KİMDİR?

1957'de Manisa'da doğdu. Edirne Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. 1975'de Iğdır'da öğretmenliğe başladı. 1976'da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümüne girdi. Fakülteyi bitirdikten sonra ilkokul öğretmenliğine devam eden Aksungur, 1986 yılında tayin edildiği İstanbul Radyosu'nda bir süre prodüktör (yapımcı) kadrosunda çalıştıktan sonra yapımcı-yönetmen olarak TRT İstanbul Televizyonu'na atandı. TÜRKSES adlı müzik topluluğu kurarak Türk dünyası müzikleri hakkında konserler düzenleyen Aksungur, bir yandan da Türk dünyası müzikleri üzerine araştırmalar yaparak konferanslar vermektedir. Bünyamin Aksungur evli ve 3 çocuk babasıdır. 

14 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR