Tek rakibi Türk Hava Yolları!..

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın düzenlediği basın toplantısı ile 5 Haziran'daki 14. KAKSF Olağan Genel Kurul'unda başka...

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın düzenlediği basın toplantısı ile 5 Haziran'daki 14. KAKSF Olağan Genel Kurul'unda başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı. "Heyecanımın bittiği gün federasyon başkanlığı yapacağım" diyen Aydın, yönetim kurulu listesindeki değişikliklerden ötürü de arkadaşlarının kendisine küsmemesi gerektiğini ifade etti.

 

aydiniceee.jpg

 

DAVET ETTİ

Cumhuriyet Parkı'nda yer alan Omega Kafe'de düzenlenen basın toplantısında yaklaşık 1 saatlik bir toplantı yapan Aydın, kulüpleri, STK'ları ve basın mensuplarını 5. Haziran'daki 14. Olağan Genel Kurulu'na davet ederek şunları söyledi. "Değerli basın mensubu arkadaşlarımız. Sizler bizlerin yaptığı tüm çalışmaları camiamıza, ilimize ve ülkemize anlatan en önemli paydaşlarımızsınız, yol arkadaşlarımızsınız. 5 Haziran'daki olağan genel kurulumuza sizleri, kenti büyüklerimiz, sivil toplum kuruluşlarını, kulüplerimizi ve orada olmak isteyen herkesi davet ediyoruz. İnşallah amatörümüzün kongresi hayırlısı başlar ve hayırlısı ile biter."

 

256 KULÜP, 784 DELEGE

2013 yılında 220 kulüp, 660 delege ve 38 de doğal delege olmak üzere toplam 698 delege ile genel kurula gidildi. 5 Haziran'daki kongremizde 256 kulüp, 31'i doğal olmak üzere toplam 768 delege oy kullanma hakkına sahipti. 5 kulübümüzü 2 yıl üst üste genel kurullarını yapmadıkları için üyelikten çıkarmak zorunda kaldık. Bu genel kurulda 261 yerine 256 kulübümüz ve 784 delegemiz ile kongreye gireceğiz.

 

DOĞAL DELEGE SAYIMIZ 50

5 dönem yönetimde bulunmuş kişiler doğal delege oluyor. Muammer Hazer başkanımız Onur Kurulu delegemiz, yine Onursal Başkanımız Rafet Kırgız, Turan Yalçınkaya, Hasan Ömer Gültekin ve Ersayın Işık gibi büyüklerimiz de doğal delegelerimiz arasında yer alıyor. 25 mevcut yönetim, 12 onur kurulu, 3 denetleme ve 5 disiplin kurulu delegeleri ile birlikte toplam 50 doğal delegemiz de kongrede oy kullanacak. Geçtiğimiz kongremizde bu rakam 38'di.

 

TÜRKİYE'DE İKİNCİYİZ

Son 3 yıl içine 36 kulübümüzü üye yaptık. Yeni dönem için 17 kulübümüz daha üye olacak. Onları da kongrenin ardından üye yapacağız. Yeni kulüplerimizin içinde yüzme kulüpleri başı çekiyor. Ankara'daki konfederasyon seçimlerinde Kocaeli, 29 delege ile temsil ediliyor. Bir sonraki genel kurula kadar bu rakamı 33-34'e çıkarabiliriz. Bu anlamda 57 delegeli İstanbul'dan sonra Türkiye'nin konfederasyona delege gönderen ikinci iliyiz.

 

1000 KİŞİLİK KONGRE MERKEZİ GELİYOR

Yaptığımız hizmetler ile il içi ve ülke genelindeki üretimlerimiz sonrasında kulüplerimiz ve yöneticilerimiz fikirlerini bizlere iletti. Kulüplerimiz yetkiyi verdiğinde göreve devam etmek istediğimizi ifade etmek istiyorum. Genel kuruldaki yönetim listesinde bazı değişikliklerimiz olacak. Ancak hiç bir arkadaşımız bize küsmemeli. Çünkü bu bir hizmet yarışıdır. Dev projelerimizi, göreve gelirsek yeni dönemde hayata geçirmek istiyoruz. 1000 kişilik KASKF Kongre Merkezi'mizin olmasını, kongrelerimizin ve bir çok etkinliğimizin burada yapılmasını kim istemez.  Elimizde daha 2 dev projemiz var. Bunları genel kurulda açıklamak istiyorum.

 

EKİBİMLE GURUR DUYUYORUM

Diğer illere göre kentimize çok önemli hizmetler yaptık. Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerine, genel başkanlığımızın da istekleri ile destekler verdik. Kulüplerimiz ile her platformda iç içe olduk. Küçücük odalardan büyük yelere geldik. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağımız iki amatör evimiz oldu. Sürekli dolaştık. Memleketime gitmeyi saymazsak yılın 360 günü aktif çalıştım. Tabii ki ekibim ile birlikte bir şeyleri başarmaya çalışıyoruz. Onlarla gurur duyuyorum.

 

TABİİ Kİ YETMEZ

Yerel yönetimlerle iyi durumdayız. 1480 organizasyonun içinde olmuşuz. Modern ve kullanışlı tesislerimiz yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Bizler öncü olarak belediyelerimizi, yerel idarecilerimizi yönlendirmek zorundayız. Kulüplerimizin başını bir yerlere sokması için mücadele ediyoruz. Alt yapılardan daha profesyonelce yetişen futbolcuların yetişmesine katkı sağlamalıyız. Belediye meclislerinde, hatta milletvekillerimiz içinde sporun içinden yetişen arkadaşlarımız olmalı. Siyasi olarak da güçlü olmak durumdayız. Bu arkadaşlarımız bizim sesimiz olsun istiyoruz.

 

ARKAMIZDA 256 KULÜBÜMÜZÜN GÜCÜ VAR

Türkiye'ye örnek bir federasyonuz. Ama yeter mi, tabii ki yetmez. Kocaeli daha iyisini hak ediyor. Şehrimizin en büyük sivil toplum örgütüyüz. 750 bin kişiye hitap ediyoruz. Bu yüzden sorumluluğumuzun fazlası ile farkındayız. 9 yılda Allah'a şükürler olsun ki kimsenin başını önüne eğecek bir eylem içinde olmadık. Kentimiz amatör sporunun gelişimi için üst düzeyde, kaliteli bir şekilde çalıştığımızı düşünüyoruz. Bunları tek başımıza yapmıyoruz. 256 derneği bünyemizde bulundurduğumuz bir güç ile gerçekleştiriyoruz.

 

YILDA 400-500 BİN TL'LİK GİDER

Federasyonun bize yıllık olarak sağladığı katkı 150 bin lirayı geçmiyor. KASKF olarak kulüplerimize en iyi hizmeti verebilmek için 7 personel çalıştırıyoruz. Sadece personelimizin aylık maliyeti 14 bin lirayı buluyor. Kulüplerin lige katılım bedelleri, sağlıkçı giderleri, organizasyonlar, şampiyonalara gidecek olan takımlara yardımlar yapıyoruz. Yılda 150 bin liraya bunları yapmamız mümkün değil. Yılda 400-500 bin liralık bir kaynak bularak bu sayılanları gerçekleştiriyoruz.

 

KONGRE'DE BİR SÜRPRİZİMİZ VAR

Yeniden göreve gelir ve önümüzdeki 3 yıl içinde bazı projelerimizi hayata sokarsak, kimsenin tahmin edemeyeceği güzellikleri birlikte yaşayacağız. Kocaeli amatör camiası, kendi gelirini kendisi üretecek. Bu anlamdaki çalışmalarımız sıkı bir şekilde devam ediyor. KASKF'nin 30. Yılı için bazı planlarımız vardı. Ancak yoğunluk ve iklim derken bunu hayata sokamadık. Ancak genel kurulumuzda nasip olursa çok farklı bir şekilde kongremizi yapacağız. Tekrar bizleri dinlediğiniz için siz değerli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Erdem ÖVÜÇ

24 Mayıs 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR