TOKER EKİBİNİ TANITTI

Toplam 723 üyesi bulunan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)’nün 29 Mayıs tarihinde seçime gidiyor. Mevcut başkan Turgay Yılmaz’ın tekrar aday olma...

Toplam 723 üyesi bulunan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)’nün 29 Mayıs tarihinde seçime gidiyor. Mevcut başkan Turgay Yılmaz’ın tekrar aday olmayacağı 13.Olağan Genel Kurulu’nda Mehmet Toker’de aday olacağını açıklamıştı. Gazeteci ve tiyatrocu kimliği de bulunan Toker birlikte görev yapacağını 18 kişilik yönetimini ve projelerini KYÖD Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı.

 

ÜYELERE ULAŞACAĞIZ

Basın toplantısında konuşan Mehmet Toker “Kocaeli’lerin istediği yeniden güçlü KYÖD”ü inşa etmek hedefiyle göreve talip olduk. Yönetim Kurulumuz öncelikli temel proje olarak KYÖD’ün kendisini; kente karşı sorumluluklarını yerine getirebilir düzeyde yeniden yapılanmasını öngörmektedir. Bu temelde; İlk 6 aylık sürede tüm üyelerimizle mutlaka buluşacağız. Üyelerimizin, sosyal tesisimizin var oluş gerekçelerimize denk düşecek biçimde en verimli kullanımına ve KYÖD ailesi olarak sosyal faaliyetlerimize yönelik beklentileri, görüş ve önerilerini alarak bunları uygulanabilir projeler demeti ve bir somut eylem planına dönüştürüp fiilen uygulanabilir kılacağız. Olanaklarımızın güncel envanteri çıkartılacak. 2 yıllık süre sonunda Üye sayımızı en az yüzde 40 oranında arttırmış, mevcut üyelerimizi etkin ve işlevli kılmış bir KYÖD olacağız” dedi.

 

ÜRETİM MERKEZİ OLACAĞIZ

KYÖD bir büyük aile olarak bir Proje Üretim Merkezine dönüşeceğini söyleyen Toker, “Birbirini özleyen, bir arada olmaktan mutlu olan, geleceğe umutla bakan, ailemiz ve kentimize dair kendini aşan, gelişmiş ileri düzeyde hedefler koyabilen bir KYÖD ailesi haline yeniden dönüşeceğiz. Kentse| yaşamın tüm alanlarına ve 7 den 77 ye tüm boyutlarına karşı ilgili, duyarlı bir büyük aile olarak, kentin tüm kesimleriyle buluşan, birlikte üreten, yaşamı paylaşan bir KYÖD'ü yeniden inşa edeceğiz. Bu temel projemizin ikincil boyutunu, Talip olduğumuz görev süresince, tüm diğer sivil toplum örgütleri ile buluşan ve sivil toplum örgütleri arasında düzenli ve süreklilik içeren bir iletişim ve çalışma ağının geliştirilmesine kurumsal olarak katkı sunan ve bu organizasyon gücü ile kentsel yaşamın iyileştirilmesine ve yaşam standartlarının geliştirilmesi ve sürdürülebilir olması için üretim odaklı projeler geliştirilip uygulanmasına öncülük eden bir KYÖD'ün oluşturulması olarak tanımlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

KOORDİNASYON MERKEZİ

KYÖD'ün bu hedeflere ulaşabilmesi için; üyelerin derneğe aidiyet duygusunun güçlendirilmesinin önemine vurgu yapan Toker, “Faaliyet sürecinde her anlamda özgürleştirilmesinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Sorunlarıyla bunalmış bir kentten umuda koşan bir kente yolculuk temel şiarlarımızdan olacaktır. Kocaeli, sağlıklı ve mutlu insanların yaşadığı bir kent olmalıdır. Çünkü bu kent üretiyor. Bu kentin insanları ve kurumları birikimleri ve deneyimleri ile bunu başarabilecek güç ve olanaklara sahiptir. İki yıllık görev süremizde öngördüğümüz bu gereksinimlerin gerçekleştirilebilir olmasını sağlayacak ve Koordinasyon Merkezi niteliğinde bir çalışma biçim ve yöntemi ile çalışma yürütecek olan 18 kişilik Yönetim Kurulu üyesi adaylarımızı tanıtmak istiyorum” açıklamasında bulundu. Toker basın toplantısının son bölümünde yönetimde yer alan isimleri kamuoyuna tanıttı.

Serkan BORLAK 

kyodice.jpg

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

B.MEHMET TOKER: 1954 İzmit doğumlu. Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu. Mali Müşavir.

DEMET ARSLANBAŞ: 1974 İzmit doğumlu. Kocaeli Üniversitesi çevre Mühendisliği mezunu. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nde Öğretim Görevlisi.

PELİN EMİR: 1983 İzmit doğumlu. Goldey Beacom Collage mezunu. Proje Koordinasyon Finansman Uzmanı.. 2012-2014 dönemi KYÖD Yönetim Kurulu üyesi.

AYŞİN KONAK: 1977. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunu. Aynı bölümde Yüksek Lisans sahibi. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde doktora yaptı. Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Prehistorya Arkeolojisi Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi.

AYFER ÖZ: 1969 İzmit doğumlu. Doktor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. KYÖD SAR-MED üyesi.

DİDEM TURAN: 1964 Manisa doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat.

BAHAR UZMAN: 1972 İZMİT doğumlu. İngilizce Öğretmeni. 1995 İstanbul Üniversitesi İngiliz dili eğitimi bölümü mezunu. 2004-2006 (genel sekreter), 2006-2008 ve 2010-2012 KYÖD Yönetim Kurulu üyesi.

UMUR ALKAN AKBACAK: 1992 Kocaeli doğumlu. KOÜ Çevre Mühendisliği Mezunu. Yüksek Lisans öğrencisi. Çeşitli üniversite kulüpleri ve Genç KYÖD üyeliğinde bulundu.

ERDEM ÇAKIR: 1981 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi BESYO mezunu. Rekreasyon uzmanı. AYKUT ÇELİK: 1966 İzmit. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi. Doktor.

MUHARREM ÇELİK: 1964 Sivas. Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu..

CEMİL ÇETİN: 1956 İzmit. İstanbul Üniversitesi İktisadi İlimler Akademisi. Mali Müşavir.

SİNAN DEMİR: 1953 Gölcük doğumlu. Uludağ Üniversitesi İİBF Siyasal Bilgiler Mezunu. İdareci.

H.CEMAL HÜSEYİN: 1980. İzmit doğumlu. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Makine Mühendisi.

VEYSEL İNALTEKİN: 1960 Sakarya doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Mezunu. Yönetici. KYÖD Kültür-Sanat Komisyonu üyesi

MUHARREM KÖSE: 1973 İzmir doğumlu. KATÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. Öğretmen.

UFUK PEKMERTOL: 1955 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu. Orman Yüksek Mühendisi.

HAKAN YILMAZ: 1961 Gölcük doğumlu. Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu. Mali Müşavir.

 

MEHMET TOKER- KYÖD Başkan Adayı Mehmet Toker birlikte görev yapacağı 18 kişilik yönetimini tanıttı.

YÖNETİM KURULU-KYÖD Adayı Mehmet Toker ve 18 kişilik ekibi birlikte görülüyor.

24 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

KYÖDLÜ - Yaş ortalaması 48 olan bir yönetim kurulundan ne tarz yenilikler bekleniyor acaba çok merak ediyorum

Yanıtla . 0Beğen 24 Mayıs 14:50
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR