Rahim ağzı aşısı (Gardasıl) genç kızların yumurtalıklarını ve üreme sistemlerini bozuyor"

Bu ihmal sonucu ve aşının içinde bulunan tehlikeli maddeler nedeniyle Avustralyalı bir kızın kötü sonuçlarla karşılaştığı, yumurtalıklarının tamamen b...

Bu ihmal sonucu ve aşının içinde bulunan tehlikeli maddeler nedeniyle Avustralyalı bir kızın kötü sonuçlarla karşılaştığı, yumurtalıklarının tamamen bozulduğu Elite Insight web sitesinde yazıldı. Bu kızın hikayesini yayınlayan British Medical Journal dergisinde hasarın kız aşılandıktan 3 sene sonra ortaya çıktığı belirtiliyor.


Bu kızı tedavi eden Avustralyalı doktor Dr. Deirdre Little araştırmacılara kızın doğurganlığının Gardasil tarafından bozulmuş olduğuna dair somut kanıtlar sunmuş. Ayrıca, Merck'in, aşının yumurtalıklar üzerindeki etkileri konusunda bilgi sunmadığı ve aşının üreme sistemi üzerine etkileri konusunda güvenli olup olmadığı konusunda deney yapılmadığı veya yapıldıysa sonuçlarının saklandığını ileri sürüyor.
Aşı üreticisi doğurganlık üzerindeki etkilerini test eden çalışmaları tamamlamadan FDA'den aşının onayını almış. Dr. Little raporunda Merck'in bu aşının etkilerini sadece farelerde denediğini belirtiyor. Dr. Little FDA'nın Avustralyadaki eşdeğer kurumu TGA (Therapeutic Goods Administration) ile iletişime geçtiğinde TGA'da fare deneylerinin sonuçları olduğunu ancak bu deneylerin hiçbirinin ilacın yumurtalıklar üzerindeki etkilerini görmek amacıyla yapılmadığını görüyor. 


Population Research Institute'dan (Nüfus Araştırmaları Enstitüsü) Steven Mosher, Life Site News'a, Gardasil'in başından beri tartışmalı olduğunu söylüyor ve devam ediyor: "FDA'nın 6 sene önce bu aşıya onay vermesinden sonra milyonlarca genç kıza bu aşı yapıldı. Sonuç olarak çok azında bile doğurganlık sorunları görülse bu çocukların çok temel bir hakları ellerinden alınmış olur, kaç çocuk istediklerine karar verme hakları."
 

Özet çeviri: Nurçin Çağlar

Sağlıklı Yaşıyoruz

Kaynak: http://www.naturalnews.com/053402_Gardasil_ovary_damage_premature_menopause.html#ixzz43oFgY8Wd


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR